Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Kb mikor múlnak el a karcoláso...

Kb mikor múlnak el a karcolások és egyáltalán nyomtalanul el lehet tűntetni őket?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kérlek ne ítéljetek el! :(

Tegnap elég durván összevesztünk a párommal és amíg ő kiment a szobából addig én körülbelül 20 karcolást csináltam az egyik combomon és még párat a másikon. Azt tudni kell hogy soha nem csináltam még ilyet és csak úgy megtaláltam a polcon a kiskést amivel a karcolásokat ejtettem. Mégegyszer mondom nem vagyok hajlamos a vagdosásra, nem is akartam komolyabb sebet ejteni magam, de a karcolások azért elég "szépek" lettek. :/

És még azt hozzáteszem hogy az utóbbi két hónapban elég sokat veszekedtünk mindenfélén és talán most jött ki rajtam a stressz. Egyébként soha többet nem csinálok ilyet, megbántam már 1000-szer..:(

A kérdés tehàt hogy volt valakinek ilyen jellegű karcolása? Jelenleg kezelem Bepanthennel és mivel tegnap még friss volt, bekentem a krémmel plusz vizes zsebkendős borogatást tettem rá. Ma reggelre kicsit vékonyodtak a csíkok meg leapadt a dagadás. Kb mikor múlik el teljesen? És elfog tűnni nyomtalanúl? Ugyanolyan sima lesz a combom mint volt? Segítsetek kérlek!

U.i.: negatív kommentelők kerüljenek!

Köszi :)



2016. szept. 5. 22:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
80%
Az a szervezettől függ. Nekem gyorsan elmúlnak a sebeim.( Nem vagdosom magam!) Lehet undorítónak fogod tartani, de tényleg hasznos. Pisild le a sérüléseidet. Én kivágtam az ujjamból egy darabot és meggyógyult 1 vagy másfél hét alatt. Minden nap reggel rápisiltem.
2016. szept. 5. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
1-2 het alatt teljesen elmulik.. Ha mely akkor tovabb tarthat de a hegek akkor is halvanyabbak lesznek ,a kenocs jo ra es ha nem muszaj akkor ezido alatt ezt a teruletet ne borotvald mert erosebben fog latszodni a seb:) ( anno vagdostam magam..) Egyebkent sajnalom es remelem minden rendben lesz koztetek, kitartas!:)
2016. szept. 5. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Első: elég furcsán hangzik, de köszönöm! :)


Második: nem mélyek, tényleg csak karcolások..:/ a combom amúgy sem borotválom mert ott szinte nincs is szőr hálisten :) és köszönöm szépen! Remélem én is hogy megoldódik :)


Nagyon köszönöm a választ mindkettőtöknek! :)

2016. szept. 5. 23:11
 4/11 anonim ***** válasza:
32%
Menjél pszichiáterhez. Mindegy, hogy megbántad-e, egészséges pszichéjű ember nem csinál ilyet, akármi van.
2016. szept. 5. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Szerintem nem kell rögtön pszichiáterhez rohanni. Ha mégis szerettnél szakemberrel beszélni, akkor a pszichológust ajánlom.


A karcolások hamar elmúlnak, bár én nem tennék rá vizes papírzsebkendőt. Amikor én megvágtam magam (picit mélyebben) és rá 1 hétre bementem a tengerbe egy kis időre. A seb felázott, a varr néhol lejött és ott jóval jobban látszik.


20L

Ui.: én vagdosom magam

2016. szept. 6. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%

"Ui. én vagdosom magam"


Igen, nyilván egy szintén pszichés beteg nem fogja neked azt mondani, hogy mentális beteg vagy, és menj orvoshoz. A pszichológus arra való, hogy a gyógyszeres kezeléssel párhuzamosan pszichoterápiában részesüljél, nem arra, hogy orvos felügyelete nélkül járkáljál oda. Mind a ketten betegek vagytok, irány az orvos.

2016. szept. 6. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
Szia! Én sajnos már több mint egy éve vagdosom magam és még megvannak az egy éves hegeim is. Nem tudni pontosan mikor múlik el, én annnyira vágtam magamba a pengét hogy fájjon, de ne legyen komolyabb baj, de kiskés nem tud nagy sebeket csinálni, valószínű, hogy hamar elmúlik. A pszichológus meg se forduljon a fejedben, mert semmi hasznod nem lesz belőle, max mehetsz a pszichiátriára, mert veszélyes vagy magadra. Hidd el, tapasztalatból mondom.
2016. szept. 7. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ne haragudjatok a hangnemért, de valakinek le kell írnia:


B.a.sszátok meg, ti miért akarjátok lebeszélni egymást az orvosi kezelésről? Nektek pszichiáter kell, nem (csak) pszichológus, és megfelelő gyógyszer kezelés, mert ÖNVESZÉLYESEK vagytok. Ti azt akarjátok bemesélni magatoknak és egymásnak, hogy teljesen rendben lévő, valid problémakezelési stratégia az, ha az ember késsel vagdossa saját magát? Oké, de meddig? Évekig? Amíg egyszer bele nem pusztultok? Ha begyullad a fogatok, azzal sem mentek orvoshoz? El kellene már fogadni, hogy a pszichiátria nem szégyen, hanem a mentálhigiénés BETEGSÉGEK megoldásának egyedüli módja. Nem tudom, mennyire vagytok képben, de a pszichés betegségeket nem az okozza, hogy most éppen szar az életetek, hanem az agy biokémiai folyamatainak, hormonális szabályozásának felborulása. Ez viszont gyógyszerekkel tökéletesen kezelhető, a kiváltó ok megszűnéséig. Azért ennyire ne legyünk már gyépések, hogy "meg se forduljon a fejedben pszichológushoz menni". Szépen el kell battyogni a pszichiátriára, előadni a problémát, szedni a gyógyszert, majd eljárni pszichológushoz, és együttműködni a terapeutával. Vagdosással nem fognak zárt osztályra küldeni, és haloperidollal leszedálni senkit, ez simán járóbeteg kategória. Csak ahhoz fel kellene ismerni, hogy baj van, és nem fetrengeni a nyomorotokban, meg tönkreb.a.sz.ni magatokat egy életre.

2016. szept. 7. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Egyébként miért akarod, hogy eltűnjenek? Azért vágod, hogy látsszon, és mindenki lássa, mekkora szarban vagy, nem? Hát tessék, most látszik, ez volt a cél.
2016. szept. 8. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Hát nem éppen csinálom ezt, hogy mindenki lássa mekkora szarban vagyok (vagy különben a talpamon nem csináltam volna).

A pszichológust pedig azért ajánlottam elösszőr, mert engem is odairányítottak. Én pszichiáterhez/pszichoterapeutához járok már, de a gyógyszereket letettem és mostmár nem is szedek be egyet sem.

2016. szept. 8. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!