Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Ayrton Senna hogyan tudott...

Ayrton Senna hogyan tudott önállóan lélegezni a baleset után?

Figyelt kérdés

Az eseményekkel kapcsolatban láttam egy TV-műsort, melyben egy mentőorvos így nyilatkozott:


Giuseppe Pezzi: „Erősen vérzett, és öntudatlan állapotban volt. De a pulzusa szabályos ütemben vert. Ettől függetlenül láttuk, hogy kritikus a helyzet. „


Riporter:”Ekkor már halott volt?”


Giuseppe Pezzi: „Szó sincs róla, a páciens olyan értelemben élt, hogy vert a pulzusa, működött a légzése, vagyis mindenképpen élt. Bár súlyos fejsérülései miatt kómában volt.”


Ezért kérdezem, hogy ha valaki olyan súlyos sérüléseket szerez, mint amilyen Senna sérülése volt, és kómába kerül, hogy képes magától lélegezni?



2023. ápr. 16. 21:51
 1/4 anonim válasza:
100%
Ha alszol,akkor is lélegzel.
2023. ápr. 16. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Jó, de én nem sérültem meg.
2023. ápr. 16. 22:10
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem sérült a légzésközpontja, a légzőizmai, akkor tud lélegezni. Aki kómában van, az is vesz levegőt.
2023. ápr. 16. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A kómában lévő emberek is önállóan lélegeznek, ahol nem sérül a légzésközpont, vagy a tüdő.
2023. ápr. 19. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!