Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Hogy lesz mindkét kezem gipszben?

Hogy lesz mindkét kezem gipszben?

Figyelt kérdés

Holnap reggel a kórházba kell mennem, beutaltak gipszelésre.

Mindkét kezemet gipszbe teszik ínhüvelygyulladás miatt.

Az orvosnál annyira bepánikoltam mikor ezt közölte hogy nem kérdeztem meg csomó mindent :(

Azt tudom hogy végig itthon leszek, már ki vagyok írva táppénzre.

Azt is mondta hogy 6 hétig kell rajta lenni a gipsznek mindkét kezemen.

Azt olvastam, hogy ilyenkor végig felkötve kell majd hordani a gipszelt kezet. De nekem mindkettő gipszben lesz :(

Azt hogy? Mert akkor hogy tudok bármit csinálni?

Lehet nem megyek bele csak az egyik kezem gipszelésébe. Amelyik jobban fáj.

Volt esetleg valakinek mindkét keze begipszelve?

Gipszelés után nagyon fáj? Azt sem tudom hogy gipszelik, hogy kell tartani. Utána rögtön mehetek haza?

Két karral el sem tudom képzelni..hogy kötik fel? Csak az egyiket?


2023. máj. 25. 14:13
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Egészségügyis vagyok, traumán dolgozom, látok ilyeneket.

Ritkán kell mindkét kart begipszelni, de ha mindkét kezedben már olyan mértékű a gyulladás, akkor gipszet alkalmaznak itt nálunk is.

Kísérővel menj a gipszelésre, mert ha felkerülnek a gipszek, mindkét karodat felkötik.

Két kart is fel lehet kötni persze. Ilyenkor azért nem a hagyományos háromszög kendőt kell elképzelni, hanem heveder lesz, ami a hátadnál is tart majd.

Gipszelès után majd biztos várnak kicsit, amíg még szárad a gipsz valamennyire, nálunk ilyenkor egy 20 perc szokott lenni, aztán felkötik és mehetsz haza.

Fájni nem fog, szokatlan lesz biztos, főleg két gipszben.

Kitartást és jobbulást kívánok!

2023. máj. 25. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Segítség biztos kell majd sok mindenhez, persze pár percre biztos kiveheted majd a kezed abból a hevederből, de majd megmondja az orvos.
2023. máj. 25. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ugyanerre várok, mindkét kezemet gipszbe kell tenni, hétfőn megyek reggel 7re.

Nagyon fáj?

Hogy bírtad ki?

Engem csütörtök óta kiírtak már és amíg gipszben leszek nem is tudok dolgozni.

Munkahelyemen nem érti a főnök miért kell begipszelni pláne mindkét karom.

Gipszelés után viszem is be a papírt hogy lássa tényleg ez van..

Nagyon félek hogy fogom bírni :(

Annyit tudok hogy a bal kezemen teljes gipsz lesz, mindent gipszelnek ujjakat is mint egy kesztyű azt mondta az orvos. Jobb kézen ujjakat nem kell.

febr. 3. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Hűha szegény!

Nekem csak alkargipsz volt mindkét kezemen ujjak nem. De úgy jöttem ki a gipszelőből hogy mindkettő rám volt kötve..a nyakamba és hátul a hátamhoz is.

Emlékszem a kocsiban már bogtem hogy ezt nem fogom kibírni.. de ki kellett hogy rendbe jojjek.

5,5 hétig voltam gipszben.

Én munkahelyre tuti nem tudtam volna frissen gipszelve bemenni. Teljesen ki voltam bukva. Vittek haza és pihentem.

Háziorvoshoz sem kellett bemennem csak felhívta a párom hogy feltették a gipszeket és bement ő a táppénzes papírért.

Friss gipszekkel te sem fogsz rohangálni hidd el, örülsz ha mehetsz haza és pihenni tudsz így..

Azt is utaltam hogy sajnálkozva neznek. Engem nagyon zavart. Ugye rémesen néztem ki mint aki össze vissza törte magát.

Kifelé a gipszelőből, már az ajtót sem tudod majd kinyitni, rad lesz kötve mindkét gipszelt karod….

kitartást!

febr. 3. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!