Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Ki milyen kezelést kapott és...

Ki milyen kezelést kapott és mennyi idő alatt gyógyult részleges bokaszalag szakadás után?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Rosszul léptem a lépcsőn, magam alá fordult a bokám.

SBO.. csináltak egy röntgent, azt mondták nincs semmi csak jegeljem, pócoljam, ha kell fájdalomcsillapítsak. A dagadás, lilulás bokarándulás esetén is normális.


1,5 hét után nem javult, visszamentem a balesetire. Manuális vizsgálat után azt mondta az orvos, hogy persze, nem javul, mert el van szakadva a külső bokaszalag. 6 hét gipsz / bokarögzítő..


Mindkét alkalommal elmondtam az orvosnak, hogy nem csak a külső bokám, a belső is fáj, de azt mondta, hogy csak azért mert túlterheltem, míg kíméltem a külsőt. Így ezt sehol fel se tüntették.


Letelt a 6 hét, lekerült a rögzítő. A lábam még mindig fáj, de inkább a belső része és a lábfejem bokától lefelé. Néha mintha ilyen égő érzés lenne, többször ödémás és zsibbad is.


Így megint vissza kellett mennem balesetire, megint röntgen, újra megállapították, hogy nincs eltörve. Vegyem vissza a bokarögzítőt még 3 hétig..


Akinek van már benne tapasztalata, kinek hogyan kezelték és meddig tartott a gyógyulás?

Most komolyan, ennyi elég neki? Hová menjek, mit csináljak?


Annyira szomorú vagyok már miatta. Több, mint 2 hónapja táppénzen vagyok. Itt a nyári szünet, a gyerekeim itthon, eszi őket az unalom.. Teljes lelkiismeret furdalásom van, egyáltalán nem tudok velük programot szervezni vagy nyaralni menni.. Meg persze 30 évesen lesántulni se akarok..


2023. jún. 23. 14:19
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Bokarögzítővel táppénz? Milyen munkát végzel?
2023. jún. 23. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nem jókedvemben vagyok itthon én sem. Nem ülő munkát végzek.

Amúgy volt szalagszakadásod? Hogy kezelték? Köszi előre is!

2023. jún. 23. 14:56
 3/7 anonim ***** válasza:
Volt. Gipszes és bokarögzítős tapasztalatom is van. Nem voltam egyik esetben sem ennyit otthon velük.
2023. jún. 23. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Épp az a bajom, hogy nem gyógyul.

Mivel üzemi baleset volt, pár kézen átment mire elbírálták és így folyamatos orvosi ellenőrzésre járok.. szóval ja, táppénzen vagyok, én se így terveztem. Próbáld túltenni magad rajta, lécci.

Azért akartam segítséget kérni, mert nem akarok én se itthon megnyomorodni, mert a doki nem küld sehová. Mindenre az a válasz, hogy rögzítő.

2023. jún. 23. 20:00
 5/7 anonim válasza:

Szia, nekem 2 éve volt részleges bokaszalag szakadásom. Az orvos csak annyit mondott, hogy hat hét bokarögzítő és 10 napig trombózis injekció, és járkáljak rajta nyugodtan.

Viszont az első napokban nagyon fájt, volt otthon mankó, azzal bicegtem inkább, nagy segítség volt. Egy hétig kettővel, utána pár napig eggyel. A hátralévő hetekben ment mankó nélkül is, de hat hét és a rögzítő levétele után még messze nem volt 100% a bokám.Csak most, két év után lett majdnem olyan jó, mint a baleset előtt volt. Neked már jobban van a làbad?

2023. júl. 3. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szia. Nem Tom melyik kórház lehetett ez, de van egy sejtésem...nekem 5 évvel ezelőtt volt egy balesetem. Hajón dolgoztam és munka közben elcsúsztam a folyosón. Még kettő napot dolgoztam azzal a lábbal, de akkor már olyan nagyra dagadt és belilult, hogy nem jött ram a cipő. Nyilván fájt, míg ebben a két napban dolgoztam,de nem haltak bele, sose voltam penye. Épp Pesten volt a hajó, hazajöttem megnézetni. Nekem is előszor röntgen, nincs semmi majd elmúlik. Pár nap múlva megint sürgi. Ott mondták H kell MR de nem adnak sugossegit. 2 hónapig kellett várnom az MR-re. Közben elküldtek gyogytornara. 3 alkalmat mentem el, mert minden alkalom után még jobban beállt és feldagadt. Még az orvos leb@szott, hogy miért nem járok végig a gyógytornát, elmagyaráztam neki. Mire MR-re eljutottam megszüntették a munkaviszonyom, mert nem értette a külföldi munkavállaló, hogy nálunk ilyen rendszer van, hogy ennyit kell várni. Majd az MR-re majdhogy nem helyre is jött, viszont egy minimális santitas megmaradt. Aztán az MR-en kiderült, hogy két helyen is el volt szakadva a bokaszalag, melyből az egyik nem a legszebben, vagy legjobban forrt össze. A doki azt javasolta, hogy mivel már összeforrt, így ha engem zavar a santitas akkor megmutenek. Amúgy nem javasolja. Mára annyi maradt meg szerencsére, hogy magassarkúban nem bírok járni. Felveszem és fél perc múlva már sajog a bokám. Még szerencse, hogy szakadt bokaszalaggal nem jártam tovább gyogytornara. Nagyon undorító, hogy huszonévesen tönkre b@sztak. Kb. 3 hónapomba telt, mire helyrejott és sosem lesz már tökéletes. Köszönöm Magyarország. Köszönöm magyar EÜ. Köszönöm, hogy fizethetem a tb-t erre.
2023. júl. 8. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Azóta elmentem magánban orvoshoz. Félrekezeltek, ahogy gondoltam. Kívül és belül is szakadtak a szalagjaim. Több, mint 2 hónapig rögzítőt kellett viselnem, ami nem is volt megfelelő erre a sérülésre.

Most hialuronsavas injekciós kezelést kaptam/kapok és hamarosan fogom kezdeni a tornát.

Így több mint 3 hónap után javulásnak indult.

Egyébként én sem tudom a tb-t mire fizetjük. Nagyon bosszantó, hogy bármi van, csak akkor kapsz ellátást, ha fizetsz.

2023. júl. 24. 20:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!