Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Ma kedd van, szombaton késő...

Ma kedd van, szombaton késő délután foci közben sikeresen kifordult a bokám. Roppanást is hallottam, viszont rá tudtam állni, haza is bicikliztem. Tudnatok segiteni? Többi lent...

Figyelt kérdés

Hazaérve azonnal jegelni kezdtem, felpolcoltam és abszolút nem terheltem. Valamennyire mozgatni is tudtam, emiatt nem fordultam orvoshoz, bizakodó voltam hogy megúszom. Ma kedd van, a dagadas nagyrészt lement,viszont a bokám külső és belső részén még még van dagadva.

Az volna a kérdésem,hogy ez meddig normális? Rá tudok állni, járkálni is tudok, igaz sántítva. Szoktam mozgatni néha, nem érzek fájdalmat, csak hogy egy adott szinten túl feszul. Egyre nagyobb mozgásterjedelemben mozog, de még feszül. Az érdekelne, hogy ez az állapot mennyi ideig áll fenn? Meddig normális? Egyre jobb már, csak azt szeretném tudni, hogy hány napig normális a adagadas? Esetleg tanácsokat is meghallgatok, aki hasonló helyzetben volt már.



2023. júl. 11. 14:41
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Légyszi menj el vele orvoshoz. Nekem hasonló volt, én se láttam vele dokit, ez volt kb 3 éve, most ott tartok, hogy az a bokám sokkal gyengébb, ha sétálok random kifordul, és sokszor fáj is.

Egyébként nekem a dagadás kb 1 hétig tartott, és 2 hétig pihentettem.

2023. júl. 11. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mielőbb orvos, mert nem kizárt a szalaghúzódás, részleges szakadás, sőt enyhe törés sem. A dagadás nem más, mint vérömleny és ez akár hetekig ott maradhat (főleg, hogyha nincs rendesen kezelve).
2023. júl. 11. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Gipsz lesz ebből
2023. júl. 11. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Jó eséllyel részleges szalagszakadás.

Ami 1 nap után is dagad, az gáz.

2023. júl. 11. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előttem szólókkal. Mielőbb SBO-ra menj vele és ne háziorvoshoz, mert az majdnem biztos, hogy nem mond semmit csak azt, hogy pihentesd, jegeld és 1 hét múlva menj vissza. Az SBO-n legalább megröntgenezik, amivel kizárhatják annak esélyét, hogy csontsérülés legyen.
2023. júl. 12. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Na mi lett?
2023. júl. 12. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mi lett? Elmentél orvoshoz? Mit mondott?
2023. júl. 12. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Elmentél orvoshoz? Mit mondott?


Erős a valószínűsége, hogy bokaszalag-szakadás, de kisebb törés is lehet.

2023. júl. 15. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!