Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Artroszkópos térdműtét,...

Artroszkópos térdműtét, térdfájdalom történetem. Segítség, valaki tapasztalt ilyet?

Figyelt kérdés

Röviden a történet:

Random el kezdett fájni a térdem lépcsőzés közben (kézilabdáztam 3 évig), először röntgen, fizikón vettem részt, nem javult, futással terhelve újra el kezdett fájni. Jött az MR, van egy kis folyadék a térdemben, meg feszes a porcom. Gyógytornára jártam áramos kezeléssel, ez már a 2. 10-es adagom volt, es felvettek a második előtt várólistára műtétre, artroszkópos műtét lenne, és a porcom vágnák fel.


A gyógytornámnak 1 hete lett vége, azóta itthon nem csináltam, de nem tudom egyáltalán használ-e, ma éreztem kicsit a térdem (sokat nem sétáltam, emelkedőn kellett mennem, lejtőn, lépcsőzni, de nem sokáig, és csak ha rá terheltem állva a jobb lábamra akkor éreztem a térdem).

A gyógytornán a combom erősítettük, az lett elő írva, hogy tartsa a térdem, húzza felfelé.

Miközben csináltam a tornát is fogalmam sem volt, hogy használt-e, mert nem terheltem úgy, hogy fussak, a gyakorlatoknál meg nem fájt egyáltalán, hiába guggoltam, meg terheltem mindenhogyan. Azt javasolta a tornászom, hogy ha nem muszáj, ne műtessem meg.

Igazából a mindennapokban nem fáj, bár ez is változó, az elején még az volt a célom, hogy futhassak, de el tudom engedni...


Nem tudom mit tegyek, műtessem-e vagy hogyan tovább? Más megoldást már nem tud az orvos, a konzervatív kezelések nem segítettek. Valaki tapasztalt már ilyet?



2023. júl. 21. 13:47
 1/1 anonim ***** válasza:
Igen, amikor nem tiszta mitől van a fájdalom akkor bekukucskálnak. Ekkor találtak nálam nagyfokú porchiányt, az MR semmit nem mutatott ki.
2023. júl. 21. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!