Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Ínhüvelygyulladással nektek...

Ínhüvelygyulladással nektek mit csináltak?

Figyelt kérdés

3 hónapja fáj. Krém, injekcio kúra volt már.

Majd hétfőn kell visszamennem.

Mi hatásos rá?

Legutóbb fáslit tettek rá és nyakba kötve kell hordanom elvileg. Amit meg mindig nem tudok, mert nyilván a hétköznapi életben nem tudok egész nap felkotott kézzel lenni.

Esetleg tudtok orvost ajánlani Pesten?


2023. aug. 6. 13:44
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Szia! Én vidékre járok orvoshoz, így ebben nem tudok segíteni.

Visszatérő gyulladás miatt nekem gipszelést javasolt az orvos, most már lassan két hete vagyok gipszben.

6 hétig lesz rajtam. Nem kellemes mert 4 ujjamat begipszelte teljesen és konyekig ér fel. De ez pihentetve gyógyul, nekem több ismerősömnek volt már gipsze emiatt.

2023. aug. 6. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Nekem műtötték is. Műtét időpontjáig gipszbe kellett tenni, így már előtte is 2,5 hétig gipszben volt. Műtét után még 4 hét gipsz.

És én is úgy tudom hogy sokaknak gipszbe rakjàk.

2023. aug. 6. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Magánba jártam egy kézsebészhez. Ő utalt be a korhazba gipszelésre.

Honved kórházban gipszeltek be, hétfőn lesz 2 hete.

2023. aug. 6. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Ha gipszelni kell, arra újabb idopont kell?

Holnap szabadnapot kapok.

Gipszben mennyire lehet “élni”, használni?

Hetekre nem tudok kiesni a munkából.

Én ujjakat biztos nem engedek gipszelni, az túlzás.

2023. aug. 6. 14:38
 5/17 anonim ***** válasza:

Nem kell újabb időpont. Nekem adtak egy papírt és az asszisztens mutatta hova menjek, hol a gipszelő. Ott kell kivárni a sort. Szólítani fognak. Bent megnézik a papírt, azon lesz milyen gipszet kér pontosan az orvos es már teszik is fel, 20-25 perc az egész.

Én is elkértem magam munkából de én ott tudtam meg hogy gipszelni kell.

Ahogy felkerül a gipsz, táppénz.. 4 ujj és az egész karod gipszbe kerül na meg fel is kötik úgy jössz ki már a gipszelőből.

Így dolgozni nem tudsz.

2023. aug. 6. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Ha az ujjakat nem gipszelik nem ér semmit.
2023. aug. 6. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Nekem sem kellett újabb időpont. Kórházi sebészeti rendelésen voltam, ott kiírt gipszelésre a doki.

Utána irány a folyosó vége, gipszelő.

Felkötötték a kezemet és úgy kellett várni a gipszre.

Engem is kiírtak, egyelőre 6 hétre, amíg fent a gipsz, de háziorvos mondta, hogy utána is még pihenni kell a kezemnek majd, 1-2 hétig még gipszlevétel után is kímélni és felkötni kell majd.

2023. aug. 12. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Én időpontot kaptam hogy begipszeljenek de én magánrendelèsről kerultem a kórházba.

Műteni fogják, de csak augusztus végére tudott betenni így addig gipszben kell lenni.

Műtét után meg még 4 hétig gipsz..

2023. aug. 12. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Hétfőn begipszeltek. Táppénzen vagyok én is. 4 ujj és könyékig. Egyelőre barátkozom vele, hétfőn kapom a végleges gipszet ami lesz végig 6 hétre.
2023. aug. 12. 15:12
 10/17 anonim ***** válasza:

Mitől függ ki mekkora gipszet kap?

Nekem egyelőre csak egy orvosi javaslatom van magánorvostól gipszelésre. Kórházba van kézsebészhez időpontom,oda viszem a papírt.

Annyi van rajta hogy kezelésekre nem reagáló ínhüvelygyulladásom van és kéri a felülvizsgálatot és javasolja a teljes tehermentesítés céljából a gipszben való rögzítést.

De ezt nem is kérdeztem milyen gipszbe tesznek ilyenkor.

Sok helyen 4 ujjat is begipszelik, valakinek nem.

Nem mindegy.. soha nem volt eddig semmim gipszben.

Háziorvos szerint be fognak gipszelni. Már ki vagyok írva táppénzre. Magánorvos felkötést javasolt, gyógyászati boltban ma vettünk felkötőt.

Ha gipszelni kell azt meg is csinálják a sebészeten? Utána kontrollra kell járni vagy hogy döntik el meddig lesz gipszben? Leveszik es vizsgalat es ha még nem jó akkor vissza gipszelik?

2023. aug. 18. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!