Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Miért mondjuk egy bokasérülésn...

Miért mondjuk egy bokasérülésnél, hogy "csak ne törjön"? (többi lent)

Figyelt kérdés

Két rövid dolgot vázolnék fel:


1. A feleségem (49) tavaly október 18-án a munkahelyén a céges buszról leszállva, rálépett egy kisebb kőre, amiről a lába lefordult, kibicsaklott. Nem sokkal később elkezdett dagadni neki és egyre kevésbé tudta terhelni. A munkáltató kiküldte őt röntgenre. A törést kizárták, szalagszakadást állapítottak meg nála. Ma kapta meg azt a papírt, amire az van írva, hogy "2023. augusztus 26-tól munkaképes", vagyis bő 10 hónapot volt betegállományba, de még mindig kicsit érzékeny néha a bokája.


2. Én (51) idén február 5-én a munkáltatóm székhelyén, munkavégzés során egy lépcsőfokról lecsúsztam és eltört a külboka csontból, pontosabban a szárkapocscsontoból letört egy kisebb darab. Augusztus 5-től munkaképes vagyok, ami megközelítőleg 6 hónap volt. Fájni talán 1-2 alkalommal fájt. Megdagadva nincs.


Ezek után felmerült bennem, hogy miért is mondjuk, hogy "csak ne törjön"? Most akkor nem inkább az lenne jobb megfogalmazás - ha már bekövetkezett a baj - , hogy "inkább törjön, mint szakadjon?



2023. aug. 26. 00:21
 1/2 A kérdező kommentje:
2023. aug. 26. 00:23
 2/2 anonim ***** válasza:
Talán azért, mert sokan úgy gondolják, hogy a törés nem csak rosszabbul hangzik, hanem rosszabb is. Csakhogy tudni kell azt is, hogy minden törésnél van szalagsérülés is.
2023. aug. 26. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!