Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Mire számíthatok?

Mire számíthatok?

Figyelt kérdés

Előzményekről röviden: A munkahelyen reggel 7:40 és 7:45 között a lépcsőn haladtam, amikor is az utolsó előtti lépcsőfoknál a bal lábam megcsúszott. Szerencsére az esést ugyan megúsztam, de bokám maga alá fordult és egy nagyot reccsent. Ezt a reccsenést több mögöttem jövő is hallotta. Nagyjából 9 óra magasságáig az öltözőben ültem, majd jött a csoportvezető, hogy bevisz a sürgősségire. Addigra viszont egyáltalán nem tudtam rálépni a bal lábamra.

(előzmények: https://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__karrier-f.. )


Lelet: elmozdulással járó külboka törés, szárkapocscsont repedés, ugrócsontrepedés valamint szalagszakadás gyanú

Az orvos sürgősségi MR vizsgálatra utalt be, hogy a szalagszakadás mértékét vizsgáljuk meg.

1 hétre gipszsínt kaptam, majd szeptember 4-én remélem, hogy járógipszet kapok.


Mennyi idő alatt regenerálódhatok egy ilyen összetett sérülésből? Mikor mehetek majd dolgozni?


37F


Van egy 6 éves, többszörösen beteg fiam és az ikreinkkel várandós a feleségem.



2023. aug. 27. 15:51
 1/6 anonim ***** válasza:
Ezek súlyosságtól függően 3-5 hétig szoktak tartani. 1-2 hét fekvő az többi járógipsz. Azzal már mehetsz munkába óvatosan, de inkább táppénz
2023. aug. 27. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
64%
Sajnos a teljes gyógyulás legalább 3 hónap. Amennyiben a linkelt kérdéshez írtakat is figyelembe vesszük, akkor én a táppénzt javasolnám még a beteg gyerek és a terhesség ellenére is.
2023. aug. 27. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem gondolnám, hogy megérné az 1-es által írt kockáztatás, míg az általad írt családi háttér mellett sem.


Sajnos saját tapasztalat, hogy több is lehet a standardnal a fekvő- és a járógipsz is. Ezáltal sajnos növekszik a teljes felépülési idő. Nekem 1 hét gipszsín, 1 hét fekvőgipsz volt és még mindig járógipszben vagyok. Várhatóan jövő szerdán veszik le.

2023. aug. 27. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi hozzászólásokat!
2023. aug. 27. 20:29
 5/6 anonim ***** válasza:
Jobbulást!
2023. aug. 28. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Szeptember 4-én voltam kontrollon. A csontosodás meg sem kezdődött, ill. 2 szalag esetében is legalább részletes szakadást állapítottak meg. Ezután 2 hétre véglegesítették a fekvőgipszemet. Legközelebb szeptember 18-án kell majd visszamenjek.
2023. szept. 10. 11:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!