Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » A járógipsz levételekor és...

A járógipsz levételekor és azután mire számíthatok?

Figyelt kérdés

Július 5-én ért egy baleset a munkahelyemen, amelynek következtében külboka-törést valamint szárkapocscsont-törést szenvedtem. Várhatóan 3 nap múlva szerencsére leveszik már a járógipszet is, amit július 19-től hordok.


Kinek milyenek voltak az első napjai egy több hetes gipszelést követően? Mire számíthatok?



2023. aug. 27. 19:04
A kérdező szavazást indított:
Az izmok a gipsz alatt legyengültek, emiatt azonnal nem is tudtam rálépni teljes testsúllyal!
Az első 1-3 napban nem tudtam ráterhelni, mankóval közlekedtem még otthon is.
Az első héten örültem, hogyha itthon eltudtam jutni A pontból a B pontba 2 mankóval.
Maximum 3 nap után itthon elhagytam az egyik mankót, de utcára még két mankóval mentem.
1 hét után itthon elhagytam mindkét mankót, de utcán és tömegközlekedésen legalább 2-4 hétig két mankóztam.
1 hét után itthon elhagytam mindkét mankót, de utcán és tömegközlekedésen is legfeljebb 2 hét után már egy mankóztam..
Legfeljebb 1 hónap után itthon és máshol is mankó nélkül közlekedtem, de még azért nagyon érzékeny volt és fel-feldagadt nap végére.
A gipszlevétel után 1 hónapnál hosszabb ideig kellett mankózzak.
Még a gipszlevétel utáni 3. hónapot meghaladva is volt, hogy fájt és/vagy feldagadt.
Más! (Leírom válaszban)
3 szavazat
 1/3 anonim ***** válasza:
Ugyan lábtörésem nem volt még, de cserébe a karom már sokszor volt gipszelve. Gondolom a hatás ugyanaz, napokig használhatatlan a végtag, mert az izmok gyengék. Neked ráadásul több hétig volt rajta gipsz, simán elképzelhető, h gyógytornára kell majd járnod. Nem lesz kellemes az első időszak, de a gipsztől azért bármi jobb sztem. Jobbulást!
2023. aug. 27. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Nekem lábszárcsonttörésem volt még 2006-ban. Először igazi gipszet kaptam fekvőnek. Az akkori főnököm javasolta, hogy kérjünk műanyagot járógipszhez.3M márkájú volt, ha jól emlékszem. Ki kellett fizetni ugyan, de mivel télen volt az eset, szereztünk egy használt mamuszt, amit fel tudtam rá húzni. Egész nap mászkáltam kint is, bent is, úgyhogy mikor levették, semmi segítség nem kellett. Utána egy pár hónapig áztattam esténként gyógysós vízben.
2023. aug. 28. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Amikor szilánkosra volt eltörve a bokám, akkor 3 hétig voltam fekvő- és 8 hétig járógipszben. Amikor levették a gipszet, borzalmas látvány volt. Nagyjából 1 hétig mindenhova 2 mankóval tudtam csak közlekedni. Először itthon álltam át fokozatosan a 1 mankóra, majd utcán és a közlekedésben is. Nagyjából 1 hónap után itthon, kb. 1,5-2 hónap után már utcán sem kellett mankó.

Csak fokozatosan!

2023. aug. 28. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!