Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Mi lett a térdemmel?

Mi lett a térdemmel?

Figyelt kérdés
Háromszor voltam futni, le is robbantak a térdeim. Ha megkocogtatom a belső oldalon egy ponton, eléggé fáj. Illetve terhelés alatt a térdkalács alatt is fáj egy kicsit, valamint hátul is a hajlatban, amikor behajlítom. El fognak ezek múlni, ha pihentetem?

2023. szept. 5. 21:11
 1/4 anonim ***** válasza:

Reméljük, hogy elmúlik. Amúgy a futás nem a legegészségesebb sport, épp emiatt, amit te is tapasztaltál. Az ember nem erre lett kitalálva, mivel csak a küzdj, vagy menekülj viselkedéshez - a menekülés rövid távon szükséges elviekben. A futás eléggé meg tudja terhelni az ízületeket. Minél idősebb valaki annál inkább.

A térdfájdalomra használj Diclofenac tartalmú kenőcsöt, vagy gélt, illetve a lóbalzsam is be szokott válni. Borgathatod is a térded, most egy ideig ne terheld - ha tudod -, és felpócolhatod, az a vénáknak is jót tesz. Tehát, amikor vízszintesen fekszel, akkor a kritikus részek alá tehetsz összehajtott párnát, vagy összetekert pokrócot.

Segíthet még a porcerősítő (glükozamin-kondroitin-MSM-kollagén)

pl.: [link]

Vagy ami még hatásos, az a Kurkuma kapszula:

pl.: [link]

2023. szept. 5. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hát remélem, hogy ennyitől nem ment végleg tönkre a térdem. Az első futás után nem éreztem, a második után sem, a harmadik után jött elő. Az a helyzet, hogy muszáj volt futnom ahhoz, hogy megtudjam mennyit bírok. Hiába vagyok még csak 31 éves, de előtte nem futottam, de nem is fogok inkább. Nem nekem való.
2023. szept. 5. 22:02
 3/4 anonim ***** válasza:

Én egy bő huszassal idősebb vagyok, nekem is problémás a térdem, és sajnos már ott tartok, ha akarnék sem tudnék futni. Bár legalább már jobban megy a járás is. A fenti térd tablettát szedem egy ideje. Nekem bevált, pedig ramaty állapotban volt a térdem (és akkor a derekamról még szó sem esett).

Annyit javult a tablettától a lábam, hogy már képes vagyok másfél órát állni, bár az is igaz, néha be-be rogy a lábam, járás közben, de akkor résen vagyok.

Futás helyett inkább csak gyalogolj, az erősíti a lábad, és ha nem megy, akkor marad a séta, pihenésekkel közbeiktatva. Inkább, mint hogy túlerőltesd a lábad, mert még jó ideig szükséged lehet rá!

2023. szept. 5. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

1 hónapnyi mozgással az elég komoly térdfájdalmam elmúlt.

Egyszerűen csak nincs bejáratva, nem szokta a mozgást.

2023. szept. 6. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!