Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Mi lehet a baj a térdemmel?

Mi lehet a baj a térdemmel?

Figyelt kérdés
Az utóbbi pár hétben mind a kettő térdemet gyengének éreztem. Ha guggolok vagy lepcsozom akkor kellemetlen érzést tapasztalok a terdemben, nem faj, de kellemetlen. Fájni csak néha szokott, de akkoris csak így beleszur és aztán abbamarad. Mindemellett ropog is, tudom hogy az lehet normális, de eddig nekem soha nem ropogtak az ízületeim. Esetleg valakinek volt mar hasonló problémája? Ortopédiara fogok menni, de nagyon hosszú a várakozási idő, addig gondoltam hátha valaki tud megoldást vagy legalábbis ötletet nyújtani. Előre köszönöm a válaszokat.

2023. márc. 1. 20:27
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Üdvözöllek! A leirt tünetek alapján terhelésre jelentkezik a gyengeség a térdeidben. A másik pedig behajlitott térnél jelentkező kellemetlen érzés, ami porckopás is lehet. A lépcsőn lefelé járáskor a combizom fékező izommunkája a térdkalács jelentős nyomást okoz a kopott izfelszinre, ebben az esetben ez a fájdalom oka.
2023. márc. 1. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!