Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Ha egy babának véletlenül...

Ha egy babának véletlenül valaki beszorítja a fejét a babakocsiba akkor lehet tőle maradandó sérülése?

Figyelt kérdés

A tortenet regi.

Veletlenul anno 13evesen a tesom fejet beszoritottam a babakocsiba ugy hogy fel akartam huzni de meg volt akadva en rangadtam es nem vettem eszre hogy a baba fejebe akadt meg. Nem vettem eszre mert a babakocsi hatuljanal kellett felemelni. Rettentoen megijedtem mikor eszrevettem panikoltam. Nem turtent utana semmi abbahagyta a sirast.



Rengeteg ev eltelt a hugom viszont furcsa nekem. Nagyon erzelemmentes sokszor gonosz nem tudja kifejezni jol az erzeseit. Folyton buntudatom ban hogy en okozhattam ezt nala amikor ot honapos koraban veletlenul beszoritottam a fejet es rangattam a babakocsit. Olvastam hogy a homloklebeny felelos a szemelyisegert erzelmekert. Van itt esetleg neurologus? Okozhatta a jelenlegi szemelyiseget ez a baleset? Ki lehet barmilyen modon deriteni hogy ez miatt lett e ennyire hideg es erzelemmentes?



2023. szept. 20. 12:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
7%
Egészen biztos, hogy a te hibád.
2023. szept. 20. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Most ez komoly??
2023. szept. 20. 12:25
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Dehogyis :D egyszerűen csak ilyen személyisége lett, de ez is változhat még bőven.
2023. szept. 20. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Nem,nem valószínű.

Simán ilyen a személyisége de pl ha még kamasz akkor ez még nagyon sokat változhat.

Vagy akár depressziós,de ezt úgyse fogja bevalani.

Egyébként énis elég érzelemmentes személyiség vagyok,ez van,valamilyen szinten jó.

Tehát nyugi kérdező!!

2023. szept. 20. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Hat mar kozel 30 de az itelokepessege neha fura, mindig a rossz oldalra all nem all szoba anyammal, rolam rosszakat gondol. Sokszor depresszios…. Nagyon rangadtam azt a szaros babkocsit o lehetett 4-7honaoos nem emlekszem pontosan. Arra sem mekkora ero lehetett bennem annyi idosen csak arra emlekszem

Hogy teljes erombol hoztam fel es a muanyag meg szorult erosen a homlokara.

2023. szept. 20. 12:53
 6/12 anonim ***** válasza:
20%
Persze, hogy lehet.
2023. szept. 20. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
16%
Bátor tőled, hogy publikusan kiírod, hogy hogyan nyomorítottad meg a saját testvéredet.
2023. szept. 20. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Baleset volt, te is gyerek voltál még. Talán neki ez a feladata és akkor is történhetett volna baleset, ha nem veled van akkor. Ne bűntudattal, hanem inkább szeretettel támogasd a testvéredet, amiben tudod és engedi.
2023. szept. 20. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Figyu, a babáknak is van koponyája. Egy újszülött túléli simán azt, hogy átpréselődik a szülőcsatornán. Konkrétan deformálódik tőle a fejük (utána visszaáll, de napokig tart). Betört a tesód koponyája, esetleg deformálódott a feje? Ha még egy zúzódás se lett rajta, akkor a homlokát ért nyomás biztosan nem tett kárt benne.


Ami a rángatást illeti, ha annyira durva vagy, kaphatott volna agyrázkódást, vagy eltörhetted volna a nyakát. De mindkettőről tudnál.


Szóval nem, nem tettél kárt a tesódban. Max egy kis lelki traumát okoztál, ijedtséget, de egy alkalom az semmi, nem okoz személyiségtorzulást.

2023. szept. 20. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Semmi sem latszott rajta, csak nagyon sirt, engem meg megremitett az hogy teljes erobol huztam rangattam.
2023. szept. 20. 15:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!