Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Lehetek mozdonyvezető úgy...

Boci_2 kérdése:

Lehetek mozdonyvezető úgy hogy megműtötték a gerincemet (gerincsatorna szűkület m4800)?Kerestem,de nem találtam pontosan ezt a kizáró indokoknál.(3 éve volt a műtét most 20 éves egyetemista vagyok)

Figyelt kérdés

2023. okt. 7. 18:21
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a MÁV vasut egészség ügynél döntik el.Előzetesen minden vasúti dolgozót ott vizsgálnak meg.
2023. okt. 7. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerintem nem.

Ez a rendelet a mérvadó:

[link]

2. melléklet, 12. pontja.

Ott kód tartomány van megadva. Abba pedig beletartozik a tiéd is:

[link]

De ezt egy orvostól kérdezd meg, ne én a sokadik senki a gyakoriról tántorítsalak el.

Kérdezd meg a háziorvosodat van-e neki foglalkozás-egyészségügyi szakvizsgája (üzemorvos). Ha van, akkor 100%-ban meg fogja tudni mondani. Ők is ebből a rendeletből dolgoznak. De amúgyis fogja tudni szerintem.

Itt meg tudod nézni milyen vizsgái vannak:

[link]

2023. okt. 7. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A rendeletben lévő bekezdés címe: "Egészségi alkalmasságot kizáró, korlátozó állapotok". Tehát ami ott fel van sorolva, lehet csak korlátozó, nem kizáró, pl. ha nincs kezelve, akkor kizáró. Azt mondod, műtve volt. Én nem vagyok orvos, de biztosat akkor fogsz tudni, ha jelentkezel, és megadod az esélyt, hogy a MÁV üzemorvosa döntse el. Én más foglalkozás-egészségügyi szakorvost inkább nem kérdeznék meg előtte, ahány orvos, annyiféle meglátás, rendelet ide vagy oda.
2023. okt. 8. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"ahány orvos, annyiféle meglátás, rendelet ide vagy oda"

:DDDDD

A rendeletnek és az üzemorvosi szakvizsgának pont az a lényege, hogy a rendelkezésre álló adatok alapján objektiven megitéli a (leendő) munkavállaló állapotát és összeveti a munkakörhöz tartozó követelményekkel. Ebben a történetben nincs semmiféle meglátás meg ide-oda. Több kollégát is emelkedett vércukorszint miatt vettek le mozdonyról... azért az nem annyira súlyos állapot - mondanák a laikusok - mint egy gerincműtét, mégsem mentek át az időszakos orvosin. Az előzetes meg szigorúbb. Nem csak a gerincét fogják nézni.

Mondjuk én meg azt nézném meg amikor a kérdező gerincének odaver a szili egy-egy pályahibánál egy embereset, hogy hogyan bírná. Lehet daruval kellene levenni a gépről érkezéskor. VAgy mondjuk amikor a nyílt pályán a 2 méterre lévő ferde ágyazatra kell leugrani/visszakapaszkodni onnan.

Kérdezz meg egy dokit, ne az ilyen 3-askákra hallgass!

Ja és 3-aska a dokinek komoly felelőssége van ám azzal kapcsolatban hogy kinek adja meg az orvosit és kinek nem. Itt nem játszik az mint az úrvezetői jogsinál, hogy jajj doki csak az unokát viszem el néha iskolába, adja meg a papííírt légyszi.

2023. okt. 8. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ja és mégegy dolog: Ha a kérdezőnek romlik az állapota és mondjuk a 2. 3. időszakos orvosi nem megy át akkor mi lesz? Ott fog állni mozdonyvezető vizsgával amire alkalmatlan. Hova teszik, mit csinálnak vele? Elcsesztek több millió forintot a kiképtésére és nem lehet használni semmire....
2023. okt. 8. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%
Ez butaság utolsó.
nov. 11. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!