Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Négy éves kislánynál combnyakt...

Kinga8 kérdése:

Négy éves kislánynál combnyaktörés?

Figyelt kérdés
Augusztusban sajnos egy szerencsétlen balesetben combnyaktörést szenvedett a 4 éves kislányom. Augusztus 17.-én történt a baleset délután 14:00-kor, és este 21:00-kor meg is történt a műtét csavaros rögzítéssel. 3 napot töltött kórházban ellátás alatt. Szeptember 29.-én volt neki mri-vizsgálat, ahol mindent rendben találtak, újabb röntgen vizsgálaton is minden rendben volt, összefort a csont. Így 29-én lábra állhatott először a baleset után. 1 hét múlva nagyon szépen, ügyesen ment magától segítség nélkül. 3-ik héten egy tíz fokos lépcsőn fel ment egyedül,kapaszkodva. Azóta sokkal gyengébbek látom, nem annyira magabiztos. A mai napon azt vettem észre rajta hogy a jobb térde,vádlija kicsit ki van fordulva,csak járásnál (a bal lába volt el törve) ezért nem értem hogy akkor miért a jobb lábát húzza és miért a jobb térde van kicsit ki fordulva. Mit gondoltok erről? :( :'(

2023. okt. 16. 19:46
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy a jó lábával kompenzál. Fáj a másik, vagy fél, hogy fájni fog, esetleg tudat alatt. Az egészséges lábát így olyan szögben tartja, nehogy a másikra túl sok munka háruljon. Kérdezd meg a gyógytornászokat, ők tuti értenek hozzá.
2023. okt. 16. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem csoda, hiszen mégiscsak egy súlyos sérülésen van túl. De valószínűleg csak elgyengültek ott bizonyos izmok vagy ilyesmi, szóval kérdezzétek meg az orvost, de bizonyára helyrehozható gyógytornával. Vagy akár azt is mondhatja, hogy magától helyre fog állni szépen.
2023. okt. 16. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Elgyengültek az izmai, plusz kompenzál. Semmi baj, vszeg gipszlevétel után még jobban fog, mert akkor valós fájdalmai lesznek (a teljesen sorvadt izomzat miatt). Majd szépen visszaerősödik.
2023. okt. 18. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Oké, elkerülte a figyelmem, hogy levették a gipszet... srry :(
2023. okt. 18. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!