Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Zúzódás gyanúval érdemes...

Zúzódás gyanúval érdemes bemenni a sürgősségire? Vagy gyerekorvosi ügyelet?

Figyelt kérdés

Lányom 12 éves, tegnap játszott az egyik barátjával, és megsérült a kisujja. Ma reggelre fel van durván dagadva neki, és be is van lilulva. Kinyújtani nem tudja teljesen, de mozog. Szerintem zúzódás lehet.

Ezzel érdemes menni valahova egyáltalán? Elég a gyerekorvosi ügyelet? Vagy sürgősségi, mert ott van röntgen?


jan. 6. 08:41
 1/9 A kérdező kommentje:
jan. 6. 08:43
 2/9 anonim ***** válasza:
77%

Felnőttként is bemennék. 🤦

Annyi, hogy több órás várakozásra kell számítani.

jan. 6. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
A férjem mondja, hogy szerinte felesleges, mert úgysem csinálnak vele semmit.
jan. 6. 08:50
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát az is lehet, hogy eltört. Meg kell röngeneztetni. De tényleg nem fognak vele semmit csinálni.
jan. 6. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha be van dagadva és nem tudja kinyújtani, akkor menjetek. Édesapám lábfején átment egy autó, ő ugye nem is fáj annyira, én ugyan nem fogok ott ücsörögni felkiáltással nem ment be.. másnap már a cipőt nem tudta felvenni és lila volt az egész, de neki is mindene mozgott…na akkor sikerült rávennünk, hogy nézesse már meg…mint kiderült, megrepedt. Bekötötték, ha jól emlékszem valamit kapott is rá (10 éve volt kb, nem emlékszem). A lényeg, hogy igen megnézték és volt értelme bemenni. Imádom az apukámat, de olyan szinten tudják kerülni egyesek az orvosokat, hogy félelmetes.
jan. 6. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
53%
?Mi az, hogy "érdemes"??. Öltözz és vidd be a gyerekedet, hogy röntgenezzék meg az úját nem törött-e el. A Balesetire menjetek, ott fogják ellátni, vagy az amelyik ügyeletes gyerekkórház.
jan. 6. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha látja orvos, kaphat tesiből felmentést pl. ne kelljen ilyen kézzel kötelet mászni. Ha írásnál akadályozná, akkor is orvosi papírral kérhető, hogy szóban feleltessék dolgozatíratás helyett. Én elvinném orvoshoz.
jan. 6. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Elvittem. 2 helyen tört el neki. Szóval jó, hogy nem hallgattam a férjemre. Kapott rá sínt, pénteken kell majd kontrollra vinnem.
jan. 6. 12:13
 9/9 anonim ***** válasza:
Jól tetted! Ennél jóval kevesebbért is mászkálnak. Persze nem kell minden kis karcolással elmenni, így is fél napokat vár az ember, de ha elszíneződés van, dagadás, beszűkült a mozgás, főleg gyereknél, menni kell, nehogy később maradandó károsodása legyen. Egy röntgennel lehet csak biztosra menni. A másik dolog pedig a tesi felmentés.
jan. 6. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!