Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Műtéthez elvileg el kell...

Műtéthez elvileg el kell távolítani a körömlakkot, műkörmöt, de mi a helyzet sürgősségi műtét esetében?

Figyelt kérdés
Ha sürgősen váratlanul műtétre van szükség, akkor nem zavar a körömlakk? Gondolom olyankor nincs idő eltávolítani
febr. 20. 16:19
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Azért szokták eltávolítani, mert egyrészt a köröm színe fontos infó, másrészt oda tudják tenni a pulzoximétert (ami mutatja, hogy megfelelő-e a véroxigénszinted).


Ha olyan sürgős a műtét, hogy nincs idő leszedni a körömlakkot, akkor mérlegelnek. Nagyobb a kockázata így műteni, de ha műtét nélkül ígyis-úgyis meghalnál, akkor ez végülis nem tekinthető plusz kockázatnak. Amúgy a lábkörmén szerintem kevés embernek van műköröm, a körömlakkot meg általában viszonylag könnyen-gyorsan le tudják szedni, szóval szerintem a gyakorlatban ritkán merül fel ilyen dilemma.

febr. 20. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
Műtétnél sem kell. A műszerek amiket rád pakolnak mindent időben mutatnak.
febr. 20. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem császárnál ami nagy hasi műtét sem mondták, hogy le kell szedni. Volt 7 petesejt leszivasom altatásban, nem kellett leszedni, volt egy LOOP konizaciom szintén altatásban, akkor sem kellett leszedni.
febr. 20. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
1-et mindig hagyjál ki a festésből, aztán megoldva.
febr. 20. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Egy kórházban van aceton, szóval nagyjából két mp egy körömről leszedni a lakkot.


Ugyanilyen, mint nagyműtét előtt 8-12 órával nem ehetsz a hányás veszélye miatt, de ha elütnek a mekizés után, és műteni kell, akkor ugyanúgy megműtenek. :D

febr. 22. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!