Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Miért kellett begipszelni, ha...

Miért kellett begipszelni, ha tartják a csontot a lemezek, csavarok?

Figyelt kérdés

Eltört mindkét alkarcsontom, műteni kellett, lemezzel, csavarral rögzítették.

Az egész kezemet gipszelték, ujjaktól vállig. 4 hétig kell így lennem.

Miért kell ilyenkor gipsz, ha egyszer már rögzítve vannak a csontok?


febr. 23. 05:04
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Azok a csavarok és lemezek nem rögzítik, csak támasztják a csontot. Jobbulást!
febr. 23. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom neked hogy volt, engem motorbaleset után mentő vitt be. Miután már éreztem az adrenalintól, nagyon fájt a kezem.

Röntgen után mikor látszott, hogy eltört a könyököm, vittek gipszelni.

Közben már mondta a doki, hogy valószínűleg műtét lesz belőle pár órán belül.

A gipszelőben mondták, hogy ha felrakják a gipszet, kevésbé fog fájni. Kaptam nyilván fájdalomcsillapítót is, de tényleg jobb, hogy tartotta a gipsz a kezemet.

Műtét után ugyanúgy gipszelve voltam még egy hónapig. Lemez és csavarok szintén.

febr. 23. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ahogy a kettes írja, gipszben “jobb” ilyenkor a kezednek. Tartja a gipsz, tud pihenni a kezed, nem tud mozogni egyáltalán.

Jobbulást!

febr. 23. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Na, ez van, ha az ember nem figyel oda fizikaórán. :)

Próbálják minél kisebb műtéttel, minél kevesebb berakott dologgal megoldani. Hogy a betett rögzítés önmagában kibírja a kéz használatával járó igénybevételt, és a lemez ne hajoljon el, meg a csavarok ne szakadjanak ki, ahhoz több oldalról kellene berakni sokkal erősebb és sokkal hosszabb fémet, sokkal több csavarral. És akkor még mindig ott van, hogy az utolsó csavarnál lép fel a legnagyobb nyomaték, egy pontban. Ezt hívják úgy, hogy veszélyes keresztmetszet, azaz, nagy terhelés esetén itt összpontosul a hajlítónyomaték, és úgy eltörik a csont, hogy öröm lesz nézni.

Magyarul, ez a rögzítés csak arra elegendő, hogy együtt tartsa a csontvégeket, ameddig össze nem forrnak. De a mozgásból adódó legnagyobb erőket a gipsz fogja felvenni.

Meg amit előbb is írtak, az izmok használata nélkül az inak is kevesebbet rángatják a törött végeket.

febr. 23. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Amíg gipszben van, pihen a kezed és gyógyul. Fájna gipsz nélkül.

Rossz tudom, nekem is volt hónaljig gipszem, de muszáj.

Én gyógytorna alatt már visszasírtam a gipszet, abban nem fájt.

febr. 23. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
En kaptam már pihentető gipszet csúnya zúzódásra. Csak egy hétig volt fent, de csillapította a fájdalmat azáltal, hogy nem mozgott a csuklóm, hanem teljes nyugalomban gyógyult.
febr. 23. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!