Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Engedjem begipszelni a karomat?

Engedjem begipszelni a karomat?

Figyelt kérdés

Ínhüvelygyulladásom van.

Krém, lámpa, injekció kúra, kötözés nem segített.

Az orvos egy hete kilátásba helyezte, ha nem javul, akkor be kell gipszelni.

Nagyon nem szeretnék gipszet :(

Ezt egyáltalán mennyi időre gipszelik be és meddig érne a gipsz a kezemen?

Az ujjaimat is begipszelnék?

Pénteken kell visszamennem és eddig nincs javulás, így szinte biztos gipszelni kell.



2020. júl. 8. 19:41
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Már ha azt akarod, hogy elmúljon.
2020. júl. 8. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha más nem segít és az orvos javasolja, akkor el kell fogadni, hogy feltegyék a gipszet. Csak legvégső esetben gipszelik, mert azért a legkellemetlenebb megoldás tényleg, de ha mástól nem gyógyul, érdemes teljes nyugalomba helyezni.

A gipsz könyékig fog érni és attól függ pontosan hogy rögzítik, hogy hol van a gyulladás. Legtöbb esetben az ujjakat is gipszbe teszik, erre készülj fel.

De egyébként sem fogod tudni használni a karod, mert fel fogják kötni gipszelés után.

Az hogy mennyi ideig lesz fent a gipsz nagyon orvosfüggő. Nálunk a traumán láttam olyat, akit 5-6 hétre begipszeltek, de van aki megússza 3 héttel.

A levétel is olyan, hogy x hét után leszedik és kiderül elmúlt e. Sokakat újra is kell gipszelni.

2020. júl. 9. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Könyékig kell gipszelni? :O Ráadásul ujjakkal együtt..?

Nekem csuklónál van a gyulladás. Akkor miért nem csak azt a részt teszik gipszbe?

Valahol 2 hetet olvastam. Többet én nem szeretnék így tölteni :(

Az orvos bekötözte a legutóbbi kontrollon és akkor kötötték fel, de azt másnap le kellett vennem, mert egy kézzel nem tudok mindent megcsinálni.

Ma kaptam az utolsó injekciót, utána ismét kötést tettek fel az egész kezemre, a négy ujjamat teljesen és könyékig, utána nyakba fel.. De ezt egész nap így nem tudom viselni, dolgoznom kell.

Holnap kontroll, nem tudom mi legyen, mert a gipszet nagyon nem szeretném.

2020. júl. 9. 13:09
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Lehet már begipszeltek közben, de pl nálam ezt nem én döntöttem el, hanem az orvos.

Először krémet írt fel, aztán lámpáztam is már, végül injekció kúrát írt elő, de nekem közben már kötés volt a karomon, amit én hordtam is. Nem javult, kontrollon pedig mondta az orvos, hogy teljes nyugalomba kell helyezni, ami azt jelenti, hogy be kell gipszelni, foglaljak helyet a gipszelő előtt és amint üres lesz kapom a gipszet.. Nekem ennyi volt, nem mentem haza gondolkodni mi legyen. Nem véletlenül javasolja neked sem a gipszelést.

És félni sem kell tőle. Nekem az összes ujjamat gipszbe tették és konyekig ért a kötés, de ezt muszáj, hogy pihenjen és ne tudd használni. Kapni fogsz kendőt és a nyakadba kötik a gipszet meg így a felsőtestedhez.

Május 4-én tettek gipszbe és június 15-én került le, 6 hétig volt, de megérte kibírni, azóta jó a kezem és nem fáj.

2020. júl. 10. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!