Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Mennyire durva egy olyan...

Mennyire durva egy olyan műtét, amikor a rosszul összeforrt ujjamat újra el kell törni?

Figyelt kérdés
Altatnak, vagy hogyan érzéstelenítik? És hogyan törik el? Kézzel vagy hogyan? Utána megint gipszben leszek hetekig? Katétert is tényleg kapok?

2013. ápr. 23. 18:01
 1/6 anonim ***** válasza:
75%
Fűrészelik, nem törik.
2013. ápr. 23. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
67%
Hát műtétnek éppen nem nevezném. Semmiféle érzéstelenítést nem alkalmaznak. Nekem pár éve a csuklómmal volt hasonló. Felfüggesztik szépen az ujjadat és egy szőrőskarú doktorbácsi szépen újratöri majd újra sínbe rakja. Gyógyulási idő kb. 6 hét. Tapasztalatból mondom üvölteni fogsz a fájdalomtól. De túléled nyugi. Jobbulást! ;)
2013. ápr. 24. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ez most komoly, hogy érzéstelenítve sem lesz? :(
2013. ápr. 24. 11:11
 4/6 anonim válasza:
50%
Nem lesz ebben biztos vagyok, de én 2 perc alatt túl voltam rajta. Kilehet bírni és utána legalább elmondhatod magadról, hogy igazán kemény vagy, hogy kibírtad. Nekem ráadásul kétszer csinálták mert egyszer amikor eltört és utána amikor kiderült, hogy rosszul forrt össze. Gondolj közbe valami Van Damme filmre ahol ki rugdossák belőle az életet is aztán mégis ő nyer. :D
2013. ápr. 24. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
75%

mennyire durván tört el? nem tudod mozgatni sem normálisan?

mert nekem 2 ujjam is görbén forrt össze, látszik is, de sosem fájnak, még zongorázni is tudok velük, tudod mikor töretném el újra...

amúgy jól mondta az előző, helyre rántja a doki... már ha sikerül, mert néha még rosszabb lesz.

nekem volt olyan ujjam, ami kétszer eltört és nem a régi törésnél újra, hanem fölötte. mert ahol eltört, ott megvastagodott a csont, ilyen is lehet, hogy el sem törik pontosan ugyanott és akkor meg nem ér semmit az eltöretés

2013. máj. 3. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Félig hajlik csak be és mivel jobbkezes vagyok, elég zavaró. Mintha lyukas lenne a kezem, nem tudok ökölbe szorítani sem...
2013. máj. 3. 19:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!