Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Bokatörés utáni csavarkivétel...

Bokatörés utáni csavarkivétel fájdalmas? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Május elején eltörtem a bokám, amit megműtöttek, csavarostak, lemezeltek. Jelenleg fekvőgipszes vagyok, a varratszedés már megvolt. Jövő héten, helyi érzéstelenìtéssel kiveszik a csavart? Fájdalmas lesz? Akinek volt már ilyen, mik a tapasztalatai, valamint utána milyen napokra számìthatok?
2013. jún. 12. 13:56
1 2 3
 21/24 anonim válasza:

Nekem jan 8-án tört el a bokám.lemez,6 csavar+1,és 10 nap múlva fekvő gipszel haza. rá 4 hétre levették a gipszem,de nem lehetett terhelni.most 10 napra veszik ki a csavart,azt az egyet,és azt mondta a doki érzéstelenítéssel.

kicsit félek fáj-e,de ha egy kisgyereknek nem fájt,akkor talán nekem se.

2014. febr. 23. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim válasza:

Külboka törésem volt 7 hete, műtöttek, kaptam lemezt és csavart.

Most vették ki az átmenő csavart. Ez csak egy kis beavatkozás volt. Kaptam egy szurit helyi érzéstelenítésnek, ami nagyon jól működótt, mert szinte semmit sem éreztem az egészből.azt éreztem mikor kijött a csavar és amikor összevarrtak két öltéssel. Bekötöztek és mehettem is haza egyből. Egy hét múlva kell visszamenni varratszedésre.

2016. aug. 6. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim válasza:
Sziasztok nekem ma vették kiba csavart a combcsontomból. Egy csúnya törés után vasaztak és 4csavart helyeztek el. Ma kivettek egy csavart 3honappal a műtét után. Nagyon izgultam, hogy fog e fájni. Az injekción kívül semmit nem éreztem. 20perc volt az egész művelet. Altatás nélkül.
2020. dec. 12. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim válasza:
Weber—C tipusú bokatörés után hat hétre lett kivéve az állítócsavar helyi érzéstelenítésben. Ha már érzéstelen vagy, semmi gond, de az érzéstelenítő beadása komoly fájdalommal jár. Li-pri krémmel készültem, ami a Clexane-injekciók fájdalma ellen egész hatásos - na itt semmit nem ért. És ne gondold, hogy utána felpattansz és mész. A 100%-os terhelhetőség fájdalomhatárig érvényes. Az pedig hamar van. Mivel a csont megbolygatódik, ez vérzéssel jár, ami befelé megy - ödéma visszatér lufiláb formájában.
2022. júl. 3. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!