Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Fekvőgipszben egész nap...

Fekvőgipszben egész nap feküdni kell?

Figyelt kérdés
Egy hete van fekvőgipszben a lábam (combcsonttörés miatt). A combom tövéig ér a gipsz és még 3 hétig kell feküdnöm. Nem kaptam mankót sem, mindent behoznak nekem. Eddig nem is kívántam a felkelést, nagyon fájt a lábam, de már kimennék a mosdóig. Szerintetek? Ha szerzek mankót, közlekedhetek úgy a lakásban vagy egész nap feküdnöm kellene?
2013. okt. 8. 13:02
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem ezért hívják úgy, hogy "fekvőgipsz"?

Mert a másik változata, ami ez után jön a "járógipsz".

2013. okt. 8. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Mankóval,járókerettel ki lehet menni WC-re,fürdőbe rövid időre,de különben feküdni kell. Viszont amikor kimész nem támaszkodhatsz,léphetsz a lábadra, csak a talajt szabad "érinteni" vele.
2013. okt. 8. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Melyik lenne a jobb? A járókeret vagy a mankó? Hagyományos nehéz gipszem van és nem vagyok túl tapasztalt ebben.
2013. okt. 8. 13:46
 4/10 A kérdező kommentje:
Szerintetek 4het fekvogipsz utan meddig lesz rajtam jarogipsz? Abban ne is remenykedjek hogy leveszik a gipszet?
2013. okt. 8. 14:13
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

A járókeret biztonságosabb,de van aki "stabil" mankóval is.

A combcsont a legnagyobb csontunk,annak nem elég 4 hét gipsz,sajnos tovább is kapsz majd.

2013. okt. 8. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Azt fel lehet íratni dokival? Mármint a járókeretet? Mert megvenni kicsit dárga lenne. Vagy nem fogják felírni, ha a párom elmegy a dokihoz és kiderül h még fekvőgipszben vagyok?

És kb. hány hét lesz a gipsz, nem tudod? Már olyannal is riogattak hogy még 6 hét járó, de remélem nem :S

2013. okt. 8. 15:41
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 5-6 hét fekvőgipsz volt, amikor eltörött egyszer a lábam combban. Ez viszont nem combtőig, hanem derékig ért, tehát felkelni abszolút lehetetlen volt benne. De utána már nem kaptam semmilyen járógipszet, hanem terhelhettem a lábamat.
2013. okt. 8. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Felírhatja szakorvos,háziorvos nem. Nekem a sebész írt,de kérni kellett. Míg fekvőgipszem volt természetesen 2 mankót használtam,utána már egyet,később egyet sem.
2013. okt. 8. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm az infókat :)

Az utolsó előtti válaszolónak: derékig gipszeltek? :S Az nagyon durva lehetett. Pedig már reménykedtem hogy esetleg 4 hét után leveszik.

Én a könnyített gipszen gondolkodom,megéri? Mert ez nagyon nehéz..járni is nehezebb lesz benne gondolom a súlyánál fogva is.

2013. okt. 8. 18:09
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
17:06-os vagyok. Ha 4 hétre kaptad a fekvőgipszet, akkor lehet, hogy ennyivel meg is úszod a gipszes időszakot. Szerintem járót már neked sem fognak adni.
2013. okt. 8. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!