Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Térdficam után mennyi idő...

Térdficam után mennyi idő múlva lesz olyan a lábam, mint elötte?

Figyelt kérdés
3 hét után ma vették le a gipszet,de nagyon gyenge a lábam.Bot nélkül alig tudok menni és 90 foknál jobban nem tudom behajlítani.Mikor tudok újra rendesen járni?

2013. nov. 18. 21:13
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én ugyanígy vagyok a bokámmal 5 hét után csak nekem nem volt rajta gipsz. Szóval még várhatsz egy kicsit. :)
2013. nov. 18. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Egyébként nem hiszem, hogy három hét után már le kellett volna venniük. Hülyék ezek teljesen.
2013. nov. 18. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
2 éve részleges szalagszakadás volt a bokámban, 6 hétig hordtam bokarögzítőt, de még a mai napig érzem, hogy nincs minden rendben
2013. nov. 18. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

a sérüléstől számítva min 6-8 hét, de időnként tovább is tarthat. függ a kortól, nemtől, a sérülés súlyosságától (miket érintett a ficam: sérült-e ideg is?), kellett-e műteni, voltak-e már korábbi térdgondok stb.

ne legyél türelmetlen, ez még időbe teli, de addig is fontos, hogy mozgasd a lábadat, mindig a fájdalomhatárig. tehát hajlítsd be, amíg le nem kezd fájni, ott tartsd meg pár másodpercig, aztán nyújtsd ki. LASSAN!!

2013. nov. 18. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Legalább 2-3 hónap,de akkor lesz a leggyorsabb,ha gyógytornára jársz. Nem írtak fel,amikor levették a gipszet? Ha nem menj vissza a sebészetre és kérjél beutalót! Többször volt térkalács ficamom , 2x műtöttek is,volt amikor nem jártam gyógytornára,de anélkül csak nagyon lassan jöttem rendbe és igazából nem teljesen.
2013. nov. 18. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
De,ma voltam gyógytornán.Nem műtötték,a kórházban rakták helyre.Azt mondta,hogy 3 hónap múlva akár már sportolhatok is.
2013. nov. 19. 16:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!