Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Elülső keresztszalagszakadásom...

Parubaru kérdése:

Elülső keresztszalagszakadásom van, enyhe porckopással a bal térdemben. Az orvos műtétet javasolt, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Én nem szeretnék műtétet pénzügyi és műtétfóbia okok miatt. Szerintetek gyakori lábizom erősitéssel megoldható a probléma? Nektek mi a tapasztalatotok?

Előre is köszönöm a válaszokat.


2014. ápr. 12. 12:38
 1/2 anonim ***** válasza:
Tiszta szívemből a műtétet javaslom. Az elülső keresztszalag szakadása nagyon alattomos dolog, szépen lassan kikezdi a porcot (ahogy az már el is kezdődött). A lábizmok erősítése jó dolog, de sajnos nem helyettesíti a keresztszalag feladatát, nem stabilizálja kellőképpen az ízületet. Ha teljesen tönkremegy a térded, az anyagilag is, és szubjektíve is sokkal rosszabb, mint egy műtét, hidd el. Ráadásul a térdprotézis jóval nagyobb beavatkozás, mint ez lenne. Azt javaslom, kérj egy időpontot az ortopéd sebésznél, és beszéld meg vele az aggodalmaidat, remélem meg fog tudni nyugtatni.
2014. ápr. 12. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 kika26 ***** válasza:
Szia, szerintem ez abszolút a te döntésed.Mérlegelj! Szeretnél sportolni? Szeretnéd Szinte fájdalom nélkül tölteni a napjaidat? Unod hogy nemterhelheted? Nemszeretnéd hogy gyakran kiforduljon a térded? Ha ezekre a kérdésekre igennel válaszolsz akkor a műtétre is igent kell mondanod. Én szlovákiában élek. Anya kötöt egyfajta sport biztosítást. Gyakran törnek,szakadnak,repednek testrészeim. Nekem a meniszkusz és az LCA műtétet is fizeti a biztosító. De valóban nagypénz, nemcsak a műtét hanem a rehab is. Jobbulást! Hidd el áttudom érezni a helyzetedet :D. /L
2014. ápr. 14. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!