Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Mivel egészíthetném ki az...

Mivel egészíthetném ki az elsősegély csomagomat ami hasznos és sokat segíthetek vele?

Figyelt kérdés
van tapasztalatom elsősegély nyújtásban . Mentő szeretnék lenni. 2 év múlva kezdhetem a sulit :)

2014. szept. 30. 21:09
 1/7 anonim ***** válasza:
Mi lenne ha leírnád, hogy jelenleg mi van benne és akkor látnám, hogy mi hiányzik belőle ami hasznos lehet.
2014. szept. 30. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Egy teljesen alap b típusú csomag. Gyorskötöző pólya,mullpólya,mull lap,kéztisztitó,fólia kesztyű,háromszögletű kendő,bizt.tű,ragtapasz,ollo,jód,arcmaszk,szájmaszk,
2014. szept. 30. 21:40
 3/7 A kérdező kommentje:
Amúgy te mentő vagy ?
2014. szept. 30. 21:40
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem, de egészségügyi szakmám van, mint minden eüsnek, van elsősegély, első ellátásból vizsgám, ötven valamennyi óránk volt belőle. Átgondolom, hogy mi is lehetne még benne. De elsőre betadine-t mindenképp tennék bele, egy részt mert van aki jód érzékeny és annál nem használatod a jódot, más részt, ez a jóddal ellentétbe nem baj ha bele megy a sebbe sőt mehet is bele.
2014. szept. 30. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
túlélő fólia, (kullancs kiszedő) csipesz, papír toll, pillangó ragtapasz, jegelő spray, igazából nem tudom és a neten sem találtam meg, van egy olyan jegelő, ami tasakos és úgy működik, hogy ha megtörjük akkor egy kémiai reakciónak köszönhetően lesz jég hideg, de szerintem a spray is megteszi. illetve amit ajánlok az a QuikClot vérzés csillapító ez van vagy 10ezer vagy még több is, de bajban igazi életmentő, szerintem még a nyaki ütőeres vérzést is elállítja.
2014. szept. 30. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Az a QuikClot tulajdonképpen mi is ? Valami tapasz, gyógyszer vagy mi ? Hol lehet venni ill hogy kell alkalmazni ?
2014. okt. 1. 10:35
 7/7 anonim ***** válasza:
Alapból egy por lenne, amit bele kell önteni a sebe, de forgalomba így nem kapható tudtommal, hanem van kötszer változat ami hasonló hatású, rá kell tenni vagy beletenni a sebtől függően. kb ugyan úgy használod, mintha fedő vagy nyomó kötést csinálnál, csak ezt teszed rá a sebre. Túra boltokban és ilyen honlapokon lehet venni. Pont belebotlottam amúgy egy cikkbe, hogy 2012 óta a motor mentősöknél is van ilyen.
2014. okt. 1. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!