Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Túlerőltethettem a törött lábam?

Túlerőltethettem a törött lábam?

Figyelt kérdés
Lábközépcsontom van eltörve, hétfő óta járógipszben van a lábam. Tudok rajta járni mankó nélkül. Már nagyon untam magam idebent, ma egész nap elmentem mászkálni haverokkal plázákba meg ilyen helyekre. De a végére nagyon megfájdult a lábam most is nagyon fáj meg megdagadt. lehet túlerőltettem vagy szétcsúszott a csont? Elmúlik vagy vissza kéne mennem az orvoshoz? Ha járógipsznek nevezik, miért nem járhatok benne?

2014. okt. 30. 14:26
 1/4 anonim ***** válasza:
Töréssel pihenni kell. Ágynyugalom. Lassan is gyógyuló folyamat. Nem szabad megerőltetned magadat. Ha nagyon fáj menj vissza.
2014. okt. 30. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Lábközépcsont? Az a legrosszabb!Tesómnak 10 éve volt eltörve,még most is fáj neki.Ne erőltesd,hátha neked szerencséd lesz!
2014. okt. 30. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Járógipsz sem arra való, hogy fél napokat talpaljál vele. Buta vagy és felelőtlen.
2014. okt. 30. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
100%

Nekem 2013-ban Tört el az egyes lábközépcsontom a bal lábamon, illetve a jobb lábamon a sarokcsontom tört el.


Siklóernyős balesetet szenvedtem. Nekirepültem egy épület falának de ez most nem lényeges.

A balesetem óta eltelt több mint másfél év. A jobb lábam sarokcsontja teljesen rendbejött, viszont a bal lábam egyes lábközépcsont törése a mai napig nem jött rendbe , és minden nap időközönként fájdalmaim vannak vele.

Miután lekerült róla gipsz , két hónappal később közölte velem az orvos, hogy rosszul Fort össze a csont.

Nekem is volt járógipszem mind a két lábamon , és én is eljártam vele, hiszen mondta az orvos hogy használni kell a lábakat, hiszen az intenzívebb vér áramlat jobban elősegíti a gyorsabb javulást és a regenerálódást.

Én is eljártam a városba mászkálni és délutánra eszméletlen fájdalmaim voltak!

Egy friss törés után minimum két hónapig egyáltalán nem szabad erőltetni a lábat és mászkálni sem szabad vele! Ugyanis a törött részek még nincsenek összeforrva és könnyen elmozdulnak a helyükről miközben járkálsz!


Teljesen mindegy hogy ki mit mond neked akinek nem volt eltörve a lába annak fogalma sincs erről! Én tudom mert el volt törve mind a két lábam .


Valóban ha szerencséd van és nem mozdultak el a csontok, és megkezdődött az összeforrás a csontok között , ez időszak alatt egyáltalán nem szabad erőltetni a lábat hiába kaptál járógipszet, azt csak azért van hogy könnyebben boldoguljál és ne kelljen folyamatosan egyhelyben lenned , de nem azt jelenti hogy teljes test súlyoddal rá támaszkodj a törött lábadra!!


A fájdalom egyértelműen annak a jele hogy megerőltetted a lábadat ez tény! Én is ugyanezt elkövettem amit te követtél el!


Nekem ugyanis a kezdetektől fogva a két csont nem Fort össze rendesen , ugyanis mára be gipszelés után látható volt hogy el volt deformálódva a lábfejem , illetve a törés által nagyon be volt dagadva a lábam , és gyakorlatilag a bedagadt lábamra helyezték rá a gipszet! A csontok így gyakorlatilag egymás mellett forrtak össze elcsúszva egymástól!

Ennek eredménye lett állandó fájdalom, az összes cipőm szorul a lábfejemen , hiszen a rosszul összefort csontok körül kialakult egy másfél cm vastag áll ízület szerűség ami méretnövekedést okozott a lábfejemen!


Egyértelműen műteni kellene a lábamat és egy korrekciós műtétet kellene végrehajtani . Eddig másfél év telt el és ahogy elnézem változás nem következik be. Én azt javaslom neked, hogy várjál a lábaddal, várjál vele legalább fél évet egy évet, és utána ha a fájdalmaid enyhülnek illetve ha nem fog fájni a lábad, akkor örülj neki és hagyd az egészet a fenébe és felejtsd el hogy volt valaha is problémád.


Viszont ha fájdalmad folyamatos és nem múlik , akkor érdemes visszamenni orvoshoz és közölni vele ezt. Általában az orvosok végül is kimondják a varázsszót : műteni kell.

Egy korrekciós műtét után jobb szokott lenni mindenkinek a lába , persze az időjárás a hőmérséklet , ezek mind befolyásolják , illetve állandóan generálják a fájdalmat a lábadban , független attól hogy a csontok jól vagy rosszul forrtak össze, ugyanis a törött csontok hiába forrtak össze, azok mindig érződni fognak és mindig fájdalmaid lesznek időközönként.


Teljesen mindegy hogy ki mit mond neked ne foglalkozz senkivel akinek még nem volt eltörve a lába úgy sem tudja ezeket a dolgokat.


Sándor Kristóf Christopher

London 2014. október 31.

2014. okt. 31. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!