Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Foci bokaszalag sérülés:...

Foci bokaszalag sérülés: nagyon megnyúlt, részleges szakadás vagy szakadás? (kép lent)

Figyelt kérdés

[link]

[link]

[link]


Egyszer már volt hasonló sérülésem (1,5 éve, most vagyok 22, akkor alámcsavarodott), most erősen lendítettem a lábam, majd hirtelen visszarántottam és hülyén értem földet. Most haza tudtam menni, nem is fáj annyira, mint a múltkori. A tüneteim mások, akkor 2 hétig nem bírtam rálépni, most 3 nap alatt már sikerült. Most zöldebb, és állandóan fázik. Az első két kép 6-7 napja készült. A harmadik most. 8 napos a sérülés.


A képek és a történet alapján melyik lehet, létszives írd meg, hogy a tiéd milyen volt ehhez képest! Köszönöm!



2014. nov. 4. 10:14
 1/3 anonim ***** válasza:
Na ez az a kérdés, amit még a doki sem tud megválaszolni Neked! Nekem két éve volt, a biztonság kedvéért fekvőgipszet kaptam egy hétre, utána pedig egy hónapig bokarögzítőt kellett viseljek, mivel dolgoznom kellett, és ráadásul állómunka. A fekvőgipsz miatt még szúrnom kellett magam vérhígítóval, nehogy trombózist kapjak. A szalagokat a röntgen nem mutatja ki. Ha szerencséd van, akkor vagy elszakadt, vagy részlegesen szakadt el, mert az tud gyógyulni, de ha megnyúlt, akkor gáz van, mert az nem nyúlik vissza. Természetesen nem fogsz így maradni, még akkor sem, ha csak megnyúlt....
2014. nov. 4. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Miért jobb a szakadás, mint a húzódás?
2014. nov. 4. 11:13
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha szakad, összeforr, ha megnyúlik (nem húzódik, TEHÁT MEGNYÚLIK), azzal érezni fogod, hogy már nem olyan a láb stabilitása, mint kéne lennie. Egy volt kolléganőmnek megnyúlt, azóta is érzi, hogy máshogy jár, másmilyen a lába. És az már több éve történt....

De maradjunk annyiban, hogy lehet tényleg csak húzódás...nem vagyok orvos.

2014. nov. 5. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!