Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Meniszkusz mutét után, meddig...

Meniszkusz mutét után, meddig nem lehet terhelni a lábat?

Figyelt kérdés

26 éves no vagyok, 3napja muttotek meniszkusz szakadassal. Nem tudom varrtake, vagy kiszedtek a leszakadt reszeket, maj egy het mulva megyek kontrollra.

Mutet elott is dgadt volt es santitottam a labamra már egy hete egy rossz mozdulat miatt, gondolomakkr szakadt e...Szoval nincs fajdalmam, es mindennap erzek javulást, de normális hogy még be van dagadva?Nem iszonyatosan de azert latszik...nem nagyon merem meg hajlitgatni, de probalok egyre jobban rá nehezkedni járás kozben.Manko nélkul is tudok pár lépést bcegni, de még van benne valami nyomás...Normális ez?Elég aggodos tipus vagyok rogton megijedek ha valami nem ugy van ahogy annak lennie kellene, meg a család is nyugtat hogy még csak 3 nap tel el és majd jobb lesz, legyek turelmes.Artroszkopos mutet volt, de az orvos elég elfoglalt volt, túl nagy felvilágositást nem kaptam...Akinek volt ilyen mutétje, mennyi ideig lábadozott?Jegeleés segithet levinni a dagadast?Mennyi ido után lehet sportolni?


2015. febr. 21. 11:02
 1/1 anonim válasza:
Szia.Nekem volt többször is sajnos.Semmi, de semmi okod az aggodalomra!Attól, h. szkópos műtét volt, ott bent azon a kicsi helyen "megpiszkáltak" mindent, vagy v.varrták,vagy kiszedték, az egészet átmossák utána.Teljesen normmális a dagadás.Pócold fel, óránként 10 perc jegelés.Viszont ha v.mész kontrollra, akkor kérjél minimum egy gyógytornász által leírt feladatsort!!Mert mozgatni muszáj, de a műtéttől függ, h. mikortól és milyen mozgásokat??Gyógytorna visz a gyógyuláshoz.
2015. febr. 21. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!