Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Gipsz helyett mi lehetséges...

Gipsz helyett mi lehetséges még boka részleges szalagszakadásnál?

Figyelt kérdés

Voltam kórházban. Fel raktak egy hét pihentető gipszet rándulás miatt. Ma le vették, megváltozott a diganózis, szalagszakadás. 4 hétre járó gipszet kaptam. Délután be kellett mennem a háziorvoshoz, már annyira fájt a lábam, azt mondta nyugodtan vágjuk le. A talpam kegyetlenül fáj benne. Most estére vissza kell hogy vegyem, alváshoz. Fel vetem egy zoknit, és rugalmas pólyával vissza kötöztük. A talpam így is kegyetlenül fáj.

Van erre valami megoldás? Olyat esetleg lehet hogy levehető gipszet? Kimondottan nem gipsz, hanem ami rögzíti a lábam, és suliba el tudok benne menni, de itthon egy kicsit le tudom venni, és meg tudom mosni a lábam, és kenőcsel bekenni. Az én célom is a mielőbbi gyógyulás, tehát csak úgy venném le, hogy nem mozgatom. Ezt viszont elviselni így kegyetlen. Én egy zárt gipszet nem írok elviselni.....


2015. márc. 18. 21:11
 1/3 anonim ***** válasza:
Légpárnás bokarögzítő.
2015. márc. 18. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Hasonló baj történt az én lábammal is 7 hete. Nekem először pici törést diagnosztizáltak, aztán részleges szalagszakadást, majd amikor levették a gipszet, akkor megint azt mondták törés volt, viszont a röntgenen nem látták. Szerintem nem tudják megmondani. Egy hét fekvőgipszem volt, majd 4 hét járógipsz, ezt levetettem, mert nem tudtam benne járni. A légpárnás rögzítőt nem ajánlották a traumatológián. Nekem Maleo sprint ottobock rögzítőm van. Ez levehető és jól tart. Elvileg felírják receptre, de nekem nem írták fel /biztos nem volt keretük/ és teljes áron vettem meg 11000 Ft-ért. Ha fel tudod íratni, akkor kb 5000 Ft-ba kerül. Ez jól tartja a lábat, és levehető.
2015. márc. 18. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2015. márc. 19. 09:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!