Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » 2 évesem a forró gőz fölé...

2 évesem a forró gőz fölé tette a kezét, mi a teendő?

Figyelt kérdés

Első gyermek, szóval nem vagyok tapasztalt ez ügyben. A virslit főztem, az ölemben volt és odanyújtotta a kezecskéjét. Egy percig folyó hideg csapvíz alá tettem, tovább nem engedtem. Aztán bekentem Sudocreammel. Sírt szegénykém vagy 10 percet, szóval biztos megégette. A mutató ujjacskáját fájlalja, piros neki és most 1 órával később nem sír, csak puszilgatja magának és mondja, hogy bibi és elég nyűgös is.

Kórház 60 kilométerre van, érdemes megnézetni, vagy úgyis csak elküldenek?



2015. júl. 19. 20:56
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha nem hólyagos illetve nem sír miatta, akkor nem kell sehová vinni.
2015. júl. 19. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, nem látok rajta hólyagot, csak piros. Meg mondogatja, hogy bibi, szóval biztos fáj, de már nem olyan mértékben, hogy sírna miatta.

Ha ne adj'Isten hólyagos lenne, akkor tehát vinni kell?

2015. júl. 19. 21:06
 3/10 anonim ***** válasza:

Igen, akkor vidd. Meg szerintem mégegyszer kend be, hűsíti.


De legközelebb jobban figyelj rá! Nem bántásból! ;)

2015. júl. 19. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ha lesz még ilyen (reméljük, nem), tovább folyasd rá a vizet, egyébként oké. Emiatt nem kell kórházba vinni.
2015. júl. 19. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy folyamatosan puszilgatja meg a szájában lóg a keze. Elálmosodott (pedig ilyenkor nem nagyon szokott), elaltatom, aztán bekenem, hogy ne egye meg a kenőcsöt. Reggelre nem hólyagosodik be mindegyik égési sérülés? Mindenképpen figyelni fogom a picikémnek, remélem holnapra már jobb lesz. Most csak pirosságot látok a mutatóujján.
2015. júl. 19. 21:12
 6/10 A kérdező kommentje:

Tartottam volna én, csak nem engedte (a kérdésben valamiért hozzáírtam egy m betűt, tehát ő nem hagyta már).

Köszönöm a válaszokat.

2015. júl. 19. 21:13
 7/10 anonim válasza:
Nagyon jó égésre az aloevera. Ha van neked vagy szomszédba, ismerősnek akkor annak a nedvével kend be a kis kezét és kösd be vékonyan hogy ne vegye a szájába mert nincs túl jó íze! Ezt kb 1-2 óránként végezd el és hamar meg gyógyul! :) Ha nincs aloevera növény akkor jó az aloeverás kézkrém is! Mindig azt használom bármilyen égési sérülésre vagy ha kidörzsölöm a belső combom! Reméllem segítette! Jobbulást a pici bibisnek :)
2015. júl. 20. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi. Nem lett hólyagos, úgy látom a pirosság is lejjebb ment már :)
2015. júl. 20. 18:25
 9/10 anonim válasza:
Örülök neki :)
2015. júl. 21. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
De jó :D
2015. aug. 11. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!