Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Huszonegy éve volt egy baleset...

Huszonegy éve volt egy balesetem. Mára meztelenül is egészségesnek tűnök, a hegek is elhalványultak, etc. Mit tegyek, ki marad a fiatalságom? Bár tudom a fiatalságom senki nem adja vissza. Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés

Sőt még szűz vagyok. Így felnőtt/tartós párkapcsolatra nem vágyom. Szép barátnőm anno faképnél hagyott. Ezért nem hibáztatom - csak, hogy nem feküdt le velem előbb, még a baleset előtt. Félévig voltam csak ágyhoz kötve anno. De sokáig egy roncs voltam.

Már csak a gerincem fáj néha, de a Diclac krém segít, vagy a DICLAC 75 mg tabletta. Már csak kegyelemből adják a 26220 Forintos segélyt - a múltam miatt. Huszonegy év rokkantsági státusz, és érettségivel, meg egy év BME-vel munkát találni, itthon biztos nem lehet, főleg ha nem állhatsz és emelhetsz. Szüleim pénze, rá ment a kezelésre. Itthon is vannak jó orvosok, de nyugaton is kezeltek. A sebeket részben plasztikázták, ami magától nem halványult el. Gerincem külföldön műtötték. Még csak a hibás sem én voltam zebrán zöldben ütöttek el, és durván. Emelni nem emelhetek, és tartósan (15-20 perc) nem állhatok - jó egyszer egyszer 10-15 kiló emelése nem árt meg. Az csak iskoláim félbe maradtak. Még jó sportoló is, és jó tanuló voltam. Tavaly óta nem sántítotok. Most OKJ-s képzést végzek.


2015. szept. 27. 22:53
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
52%
Előbb rendezd az életed, tanulj, vállalj munkát, legyél önálló. Aztán -viccen kívül- veszítsd el azt a szüzességet egy képzett, hivatásos nőnél, aki átsegít a kezdeti zavarodon. Javasolnék még egy pszichoterápiát, hogy túl tudj lépni a múlt minden sérelmén és előre nézni, egy autóbaleset szörnyű, tudom, mert átestem rajta, de 21 évig leragadni és nem építeni az életed, erre nincs mentség. Hány nyelvet megtanulhattál volna akár otthon, autodidakta módon is, és akkor máris lenne ülőmunkád elég könnyen, bármelyik nagyobb cég titkárságán. Kereshetted volna a hozzád hasonlóan sérült emberek barátságát, társaságát, akár partnerkapcsolatra is.. nagyon beleragadtál az önsajnálatba, a tehetetlenségbe. Mondom, megértem, de te eltúloztad. Sebaj, ezen is lépj túl, az a lényeg, hogy akkor most elkezdj élni. Ne bepótolni akard, ami kimaradt, csak kezdj el élni.
2015. szept. 27. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
90%
Ne legyél elkeseredve. Én 14 évesen egészségre ártalmas szakmát tanultam, nagy súlyokat emeltünk és ráadásul állni kellett 8 órát. Sajnos nemcsak a vérképem borult, de a gerincidegek is, le is százalékoltak egy időre. De még 15 évig jártam le évente Hévízre és a tó meggyógyított. Aztán jött egy baleset és eltört a keresztcsontom. Járni is alig tudtam, de nem adtam fel. Ma is érzékeny, néha begörcsöl a lábam, de így is hegyet mászok, túrázok, az akaraterő csodát tehet.
2015. szept. 27. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
90%
Előző vagyok. Ja és amíg beteg voltam, levelezőn tanultam és érettségiztem, aztán a főiskolát is elvégeztem munka mellett. Csak igen könnyű munkára voltam alkalmas, így irodában dolgoztam, ott tanultam meg a számítógépet. Ma már számítógépes szervízben dolgozok.
2015. szept. 27. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Két nyelvet megtanultam, de oda még végzettség kell.

Ülőmunka, hát az is álom itthon. Bér meg semmi. Van pár közalkalmazott kirakat állás rokonoknak tény.

Sérült emberek közt a feladást és önsajnálatot lehet csak hallani. Vagy kevesek akikkel volt emberi kapcsolatom, hittek a gyógyulásban, több kevesebb sikerrel. Amúgy hazánkban a legtöbb öngyilkos frissen rokkant. Külön tanácsadó szolgálat van rá. "Rokkantként" nem éreztem teljes embernek magam. Főleg nem méltónak a nekem tetsző lányokhoz. Sajnálatból sem akartam szexet.

2015. szept. 27. 23:11
 5/16 A kérdező kommentje:

70%-es közbe írtál. Hát neked sem volt könnyű. Sőt én értelmiségi családból származom, apám mérnők volt. Az első 18 évem álom volt, utána 21 év rémálom.


Képzeld túrázni én is túrázok. Régen is szerettem, és meg küldtek is. - nem mintha kellet volna. (Jó csak túrautakon, nem hegyet mászok.) Talán, sőt valószínű a gyógyulásomban is szerepe volt.

2015. szept. 27. 23:17
 6/16 anonim ***** válasza:
90%

ha két idegen nyelven beszélsz, akkor röhögve találsz állást, csak nem kéne ilyen könnyen feladni.

Természetesen lejön a történetedből, hogy nem volt neked könnyű egyáltalán.

Csak ahogy írod, hogy ez lehetetlen, meg az lehetetlen, az olyan, mintha nem tudnád, hogy mindenkinek nehéz. Nem csak neked. Mindenki rámondhatja, hogy nekem azért nem sikerül, mert én túl fiatal/túl öreg/cigány/nő/vidéki/budapesti/kövér/sovány/csúnya/túl szép/kisgyerekes anyuka stb stb stb vagyok. NEM ezen múlik. Tovább kell keresni, és azt kéne meglátni, hogy MINDENKI küzd, nem csak te. Tegyél bele több energiát, és lesz munkád, lesz nőd.

2015. szept. 27. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
70%
2-3-as vagyok és nő (asszony), törött keresztcsontom épphogy összeforrt, terhes lettem. És végig kellett feküdnöm, ami nekem, aki szeretek pörögni, nem volt könnyű. De ma van egy szép, 5 éves kisfiam és férjem is, akivel szépen élünk. Amikor a balesetem uán rehabra küldtek (tolókocsiban), láttam, mennyi olyan fiatal volt ott, aki öngyilkos akart lenni, vagy befordult a fal felé és nem tett semmit. De nekem ott volt a párom, aki bíztatott és fogta a kezem. Neked is ez lenne a megoldás, de ez biztosan nem lehet könnyű, amikor a lányok nagy részér csak a külsőségek érdeklik, bulizz, igyál, táncolj vele stb. Sok sikert kívánok neked, hogy találd meg a párodat.
2015. szept. 27. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Németországba vagy Hollandiába készülök. Bár egy kicsit angolul is tudok. Most a tanulásra koncentrálok.


Én még bulizni szeretnék. Bepótolni azt ami kimaradt.


Van aki azt mondja angol nagyvárosba menjek (ne Londonba), mert ott szeretik a helyi húsz év körüli lányok az olyan pasikat mint én.


Sok hit, erő és alkartat kellett a felgyógyuláshoz.


Tíz évig még biztos nem akarok nősülni, két okból sem. Szüleimet segíteném ki az adósságból, és élni szeretnék még előtte egy kicsit.

2015. szept. 28. 00:16
 9/16 A kérdező kommentje:
#1 Voltam pszichoterápián, és Hollandiában az első dolgom az lesz, mert utána itthon nem akarom a falat kaparni, ha hiányzik a szex. De 21 év így is kiesett, hiányzik a fiatalság és ami azzal együtt jár.
2015. szept. 28. 01:21
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
de mit csináltál 21 évig?
2015. szept. 28. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!