Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » A minap megharapott a cicám,...

A minap megharapott a cicám, ugye nem fogják elvenni tőlem?

Figyelt kérdés
Olyannyira, hogy alig bírtam vele fogni, és bementem este az ügyletre. Ott ellátták, kimosták, tetanuszt is kaptam. A mai nap bementem a traumatológiai rendelése, és azt mondták mutassam be a cicám kis könyvét, hogy be van e oltva. Azt mondták akkor nincs baj, ha 1 éven belüli az oltás. Viszont most néztem meg, tavaly Június 14. -én oltották be. Ugye nem fogják elvenni tőlem a cicámat? :( Ő a mindenem. Nagyon félek ettől. :( Olvastam, hogy karanténba is tehetik, de én abba belehalnék. :( Előre is köszönöm s válaszokat.

2015. dec. 7. 13:14
 1/6 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

"Ő a mindenem"

Akkor talán oltathatnád rendesen. Igen, karanténba is zárhatják.

2015. dec. 7. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Írtsm, hogy volt oltva, csak lejárt neki. :)
2015. dec. 7. 13:29
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen, fél éve lejárt neki.... Teljesen más lenne a helyzet ha 1 hónapra felejted el, hogy aktuális lenne az újraoltás.

Ha most karanténba teszik, máskor talán előre gondolkozol.

2015. dec. 7. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Andizsuzsi ***** válasza:

"Írtsm, hogy volt oltva"


Én meg írtam, hogy rendesen.

2015. dec. 7. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nyugi, nem veszik el tőled.

Az állatorvos nem gyűjti az állatokat, otthon kell bezárni, tilos kivinni, kiengedni, de már onnantól, hoyg megharapott, mert akkor találkozhat más, esetleg veszett állattal és akkor nem tudják, hogy most mikor veszett meg? mielőtt megharapott vagy utána, amikor kiment. Otthon jól bezárod a haszontalan kis macsekot és az állatorvos néha megnézi szerintem.

Úgy tudom 2 hét a karantén. Én is imádom a cicumat.

Remélem, hogy segítettem, bár korrekt és pontos infot az állatorvos és a te orvosod ad, mert a veszettség halálos kór, minden orvosi utasítást be kell tartanod!

2015. dec. 7. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mizu? Ezt sosem írja meg senki :(
2015. dec. 8. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!