Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Menjek orvoshoz a bokámmal?

Menjek orvoshoz a bokámmal?

Figyelt kérdés

Focizok, mindkét bokámnak volt sérülése, a balnak még ősszel, majd januárban munka közben megbotlottam egy kiálló fában, durván feldagadt csak jegeltem és jobb lett. A jobb oldali kb. 2 hónapja focinál megsérült, majd utána 2 alkalommal is rosszul léptem, és ugyanúgy "kifordult". Az utolsó alkalommal egy tornán voltunk, amikor megsérültem nagyon fájt, de bedagadt cserét kértem de utána való meccseket végig játszottam vele, az elsőn fájt még de utána érdekes módon nem. Nem tudom mennyire mondhatom hogy rendbejött, mert habár nincs vele komolyabb probléma, focik után még mindig fáj, illetve bizonyos helyzetekben, pl. ha vádlira akarok feszíteni akkor fáj, vagy ha ekezdek "körözni" a lábfejemmel, a bal oldali recseg ropog, és a jobbnál van az említett fájdalom pipiskedésnél is, és ettől megvagyok ijedve mert csak hónapokkal ezelőtt volt. Olyat is hallottam, hogy a boka ha egyszer megsérül akkor sosem lesz teljesen olyan mint volt. Lehet, hogy valami komolyabb bajom van? Menjek orvoshoz? Ha menjek akkor milyen orvosnak ez a szakterülete?

Nem szeretném azt sem, hogy feleslegesen menjek orvosról orvosra. De azóta (sajnos) nagyon vigyázok nem merek úgy játszani mint azelőtt nagyon sok helyzetben inkább visszahúzom a lábam...



2016. ápr. 22. 23:33
 1/4 anonim ***** válasza:
mindenképp menj el dokihoz
2016. ápr. 22. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

azt is írjátok, hogy mi a neve ennek az orvosnak?

(mint pl urologus ahova a péniszemmel megyek, de mi az ahova a bokámmal??)

2016. ápr. 22. 23:38
 3/4 anonim ***** válasza:
Orthopédushoz kell menned, de oda beutaló kell háziorvostól.
2016. ápr. 23. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Amíg nem lát ortopéd szakorvos, addig egyáltalán ne sportolj, ne terheld! Menj el a háziorvosodhoz és ő majd ad beutalót ortopédiára. Aztán felhívod az ortopédiát és kérsz időpontot.

Előfordulhat, hogy csak több hét múlva lesz időpont számodra. Erre van egy "kiskapu", ami már többeknek bevált:

Ugye meglesz a beutalód és az időpontod. Közben elmehetsz a sebészetre is, ahová nem kell időpontot kérni (ált.) és beutaló sem kell ide. Kicsi az esély, hogy lepattintsanak. Valószínű, elküldenek rtg-re, egyéb vizsgálatokra és lehet, a sebész saját maga foglalkozik az állapotoddal. De az is lehet, ő is ad egy beutalót ortopédiára.

Gyógyulást kívánok.

2016. ápr. 23. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!