Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Meghúztam a derekamat. Feküdni...

Meghúztam a derekamat. Feküdni, ülni, állni, mozogni sem tudok. Mit csináljak vele?

Figyelt kérdés
2016. jún. 4. 18:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
58%
vegyél be kataflam-ot vagy hasonló gyulladáscsökkentőt, mehet rá sportkrém ha van. És próbálj olyan pozíciót találni ahogy nem fáj, és maradj úgy. Ha az izmok görcsölnek (jó keményre össze vannak állva) akkor finom melegítés segíthet, enyhe masszírozással. A meleg nekem mindig kellemes neki.
2016. jún. 4. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
70%
Ha kocsiba tudsz ülni,valaki vigyen el az ügyeletre. De a legjobb ha kihívjátok az ügyeletes orvost,és azt mondjátok,hogy becsípődött a derekad. Hoz kalcium injekciót,2-3 óra múlva kiáll a fájdalom. Hétfőn irány a háziorvos,ebből 4-5 nap táppénz lesz.
2016. jún. 4. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
51%
Menj egy csontkovácshoz. Rendbeoz.
2016. jún. 4. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Bevettem egy Aflamint, és ráraktam egy Flector tapaszt. Még a vécére sem tudok ráülni.
2016. jún. 4. 19:28
 5/12 anonim ***** válasza:
68%
Sajnos van tapasztalatom a derék becsípődéssel,én is imádkoztam egy gyulladáscsökkentő bevétele mellett.... Bízzál bennem,hívjátok ki az ügyeletet.
2016. jún. 4. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

"Menj egy csontkovácshoz. Rendbeoz." - ez attól függ, hogy mi a probléma. Ha becsípődés van, ahogy többen felvetették, azon valóban lehet segíteni. De ha meghúzódott egy ín, ahogy a beteg írja, azzal manuálterápiával nem sok mindent lehet kezdeni. Lehet finoman masszírozni, melegíteni, és kímélni, amíg csökken a fájdalom.


Milyen jellegű a fájdalom, nyilalló vagy inkább tompább?


(egy csontkovács)

2016. jún. 4. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Határozottan nyilaló, mozgásra.
2016. jún. 4. 23:01
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Te még mindig nem hívtad az orvost? 🤔
2016. jún. 4. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Akkor azt ki lehet húzni.

Ezt a gyakorlatot próbáld meg valakivel először:


https://www.youtube.com/watch?v=tEhzPHw7g-4


Aztán, ha már jobb lett, csináld a McKenzie kobrát (google). A többit (lumbális szegmens csigolyánkénti helyrerakása) nem tudom távolról helpdeskelni.

2016. jún. 5. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ha ez többször történik, de egy alkalomra is megéri, vegyél speciális boltban széles ÖVET ami egyenesen tart, vagyis segít az egyenes tartásban.


Igazán jó feketenadálytő krém is segít, nem kozmetikai, hanem amiben sok a növény (jó barna) vagy, ha ismered, akkor levélzúzalékból olajos pakolást kell rátenni (Maria Treben módszere). A feketenadlytő megerősíti az izmot.


Nagyon rossznak tartom a kataflam szert, mert annyira csillapíthatja a fájdalmat, hogy rögzül egy rossz pozíció. Így inkább, mint aki fenn írta, vegyél fel egy olyan pozíciót amikor nem fáj és akkor tedd rá a széles gumis övet is. Persze ehhez segítség kell :) de reméljük hogy van.


A Novocain blokád is jót tudott tenni régen, lehet, hogy ehhez ki lehet hívni orvosi ügyeletet. És akkor, ha már nem fáj, akkor szintén jöhet az öv.

2016. jún. 8. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!