Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Gipszlevétel után mik a teendők?

Gipszlevétel után mik a teendők?

Figyelt kérdés

Holnap fogják levenni a gipszet a jobb kezemről. A csuklóm volt eltörve.

Mikre kell majd figyelnem? Hogyan kezdjem el mozgatni? Mit nem szabad csinálni egyből? Víz érheti? Fog fájni?

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!



2016. jún. 12. 21:00
 1/5 anonim ***** válasza:

Orvosi utasításokat fogsz kapni erre nézve, valószínűleg azt, hogy fájdalomhatárig terheld minél többet a kezet. Víz érheti. Fájdalom nagyobb terheléstől fog jelentkezni, mert az inak legyengültek; nem a csonttal van a baj, attól ne félj, hogy "újra eltörik", ma messze túl sokáig tartják rajta a gipszet a töréseken. Lehet finoman kenegetni, masszírozni, illetve csontkovács kezelésre (inak, ízületek helyrerakása) menni.


(egy csontkovács)

2016. jún. 12. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ja bocs, még azt elfelejtettem, hogy ha gond lesz a mozgatásával (pl. beszűkült mozgástartomány), akkor gyógytorna is szóba jöhet.
2016. jún. 12. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Víz érheti, és szsáraz lesz majd a bőr alatta, vagy sebes, ezt kenegetni kell, orvos majd megmondja, hogy kell-e gyógytornára járnod.
2016. jún. 13. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

nekem utána még hetekig fájt, majd 1 évig nem tudtam rátámaszkodni, rátenyerelni a törött kezemre.

gyógytorna csuklótörésnél szinte mindig kell, ha nem is írnak ki, azért beszélj gyógytornásszal, megmutat néhány alap gyakorlatot.


nekem nagyon sokat segített, hogy amíg "csak úgy" magában is fájt, tettem rá egy ortézist. otthon nem, de munka közben, vagy ha mentünk valahova, szórakozni pl, akkor igen, nehogy véletlen nekiüssem valaminek.

2016. jún. 13. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! 😉
2016. jún. 15. 19:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!