Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Nagyon sok evig ritmikus...

Kolat Rebeka kérdése:

Nagyon sok evig ritmikus sport gimnasztikaztam. Masfel eve abba hagytam. Kb 1 honapja nagyon faj a hatam. Lehetseges hogy annyira meg erolteto volt es hirtelen abba hagyas miatt faj nagyon?

Figyelt kérdés
Napokba mar nem tudok sokat setalni annyira faj hogy mar sirok. Lent a derekamnal es ott a gerincemnel

2016. júl. 19. 23:37
 1/2 anonim ***** válasza:
Inkább arra tippelnék, hogy a hátizmaid már nem feszesek, ezért fáj. A fájó derékra edzést, erősítést szoktak javasolni, nekem is ez vált be. Fotóztasd le magad valakivel olyankor, amikor nem figyelsz és nézd meg, hogy görnyedten tartod-e magad.
2016. júl. 20. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


A ritmikus gimnasztika során az izmaink és a szalagjaink rugalmasak lesznek, de ezt korántsem biztos, hogy megfelelő testtartás mellett értük el, így a sport mellőzése után ezek a esetlegesen bevésődött rossz mozgásminták, hanyag testtartás, avagy gerincsérülés fájdalmat okozhatnak.

Érdemes gyógytornászhoz fordulnia, hogy kivizsgálják a hátát és leszámoljanak a fájdalommal, vagy megtalálják a megfelelő sportot, amit jelenleg is szívesen végez, vagy beilleszthető az életébe.


Üdvözlettel,

Szabó Klára

gyógytornász

2016. aug. 9. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!