Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » 7 hetes sérülés utáni röntgen....

Attel00 kérdése:

7 hetes sérülés utáni röntgen. Szerintetek el van törve?

Figyelt kérdés

Voltam egyből a sérülés után is röntgenen, de arról nincs képem. Ott azt mondták nincs eltörve. Most 7 hét után még mindig van egy kis dudor a csontomnál. Elmentem megint orvoshoz. Ott megtapintották, és azt mondták. Valószínűleg törés, és rosszul forrt össze.

Csináltak röntgent amit feltöltöttem. A leleten az volt, hogy negatív. Törés nincs, de az orvos még mindig állítja, hogy szerinte törés volt. Esetleg így meg lehet állapítani. Mert, ha tényleg nincs eltörve. Ugye ketten is ezt állították, akkor mi az a kis kemény dudor a csontomon?

Aki nézi a képet, annak írom, hogy a bal oldalamon van. A képen valószínűleg az a jobb oldalon, mert háttal álltam. A negyedik vagy ötödik borda. De még ezt sem mondták, úgyhogy pontosan azt sem tudom.



2016. júl. 24. 10:06
 1/5 A kérdező kommentje:

Link itt van a képről.

[link]

2016. júl. 24. 10:10
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem a radiológus, aki leletezte, jobban ért hozzá, mint mi. De amúgy ha el is tört, akkor mi van? Egy bordatörést nem lehet begipszelni, szóval egyébként se csináltak volna vele semmit.
2016. júl. 24. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Persze gondoltam jobban ért hozzá. Csak ha több orvos mást mond, akkor az kicsit zavaró.

Azért lenne fontos, mert ha törött volt, akkor nem megyek vissza edzeni 1-2 hét múlva. Úgy talán jól forr össze. Tehát akkor részben az orvos hibája. Viszont azt mondták zúzódás, így edzettem, még úgy is hogy fájt.

Hátha nézik ezt az oldalt orvosok is. Ugye leginkább az ő válaszukra lennék kiváncsi. Persze majd elviszem a leletet máshova is, de addig hátha itt is ír valaki a képről.

2016. júl. 24. 15:18
 4/5 A kérdező kommentje:
Hozzá teaszem még, hogy 2 bordámnál is keményebb kiálló púp féle van. Tehát 2 helyen sérűlt.
2016. júl. 24. 15:19
 5/5 anonim ***** válasza:
Igen, a képet csak orvos tudja leolvasni. A röntgen értelmezéséhez több év gyakorlás kell. Csontkovácsként én is csak MR-en tudok kiigazodni, az egy az egyben keresztmetszet.
2016. júl. 24. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!