Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Ma kaptam járógipszet, de fáj...

Ma kaptam járógipszet, de fáj a lábam ha ráállok. Mennyi idő alatt múlik el a fájdalom?

Figyelt kérdés
Könnyített gipsz lábközépcsont-törésre, doki szerint terhelhető. De fáj ha rálépek, viszont nem a törött csontnál, hanem a bokámnál. Mikor múlik ez el? Illetve van valami trükkötök, hogyan kell járógipszben járni? Nekem egyelőre sehogy se sikerül, szörnyen béna vagyok.

2016. aug. 19. 18:32
 1/5 anonim ***** válasza:
A doki mit mond?
2016. aug. 19. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Semmit, mivel a gipszre még pár óráig nem szabadott ráállni, miután megkaptam. Most meg már nem tudom elérni, majd csak hétfőn.
2016. aug. 19. 18:48
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia! Igaz nekem a bokam tort darabokra de en se tudtam a jarogipszre ralepni. Nekem azt mondta az orvos, ne is erőltessem, használjam a mankót tovabbra is es mindig csak annyira terheljem amennyire a labam engedi es nem faj.

Ha faj akkor szerintem semmiképp ne eroltesd!

En még a jarogipsszel is a legtobb időt fekve töltöttem, felpolcoltam a gipszet es ugy kevesbe fajt.

2016. aug. 20. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
szia! nekem külboka törésem van, csütörtökön kaptam járógipszet. Kórházból haza 2 mankóval jöttem, estére leraktam az egyiket. Jobb lábam van gipszelve, bal mankót megtartottam, és egy napig úgy jártam, hogy a mankóra raktam a testsúlyomat, és csak annyira terheltem a jobb lábam amíg közepesen fájt. Fontos a terhelés, növeli a vérkeringést, és gyorsítja a gyógyulást. Másnap leraktam a másik mankót is. Gyors felépülést!
2016. aug. 21. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Előző vagyok, ja és ha bedagad (érezni fogod, és az első napokban lehet, mert szoknia kell, hogy terhelve van) akkor polcolni.
2016. aug. 21. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!