Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » 1 hete részleges bokaszallagsz...

Thc97 kérdése:

1 hete részleges bokaszallagszakadást szenvedtem 20 fokban ma voltunk korházba levették a fekvogipszet és 5 hét járot raktak rá megkérdeztem az orvost azt mondta 24 ora mulva ráálhatok mehetek vele csak esö ne érje. Akinek van tapasztal kérem irjale?

Figyelt kérdés
4 diken lakok onnan is tudok lemenni?nem egésznap csak néha néha .

2016. dec. 19. 11:34
1 2 3 4 5 6 7
 1/66 anonim ***** válasza:

Igen, kb 1 nap, mire megköt a gipsz, utána már nyugodtan mászkálhatsz vele, ha nem fáj a lábad. Én suliba is jártam vele minden nap.


Persze attól füg, milyen giszet kaptál. Van a talpán valami sarokszerűség, amin járhatsz? Vagy hogy néz kia gipszed?

2016. dec. 19. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/66 A kérdező kommentje:
Igen van sarok rajta . Csak a 4 diktöl félek mert ugye ott lakok. Köszi a választ
2016. dec. 19. 14:13
 3/66 anonim ***** válasza:

Én is a negyediken laktam, amikor nekem volt ez :D


Ja, és keress valami nagy és vastag zoknit és húzd a gipsz elejére, ha kimész az utcára, mert le fog fagyni a lábad!


Jobbulást egyébként.

2016. dec. 19. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/66 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen . Neked is részleges bokaszallag volt? És mikor begipszelték járóra másnap már mentél iskolába? Gondolom neked is kellet ez az inekció hasba..borzasztó ez az egész de akkor remélem kitudok menni az utcára és nem fog nagyon fájni. Mostis kicsit kellemetlen ahogy rajta van a gipsz kicsit fáj de nagyon minimálisan most polcolom mondták hogy fel fog dagadni ha járok rajt.
2016. dec. 19. 14:24
 5/66 anonim ***** válasza:

Nem, nekem eltört a lábfejemben 2 csont is.

Igen, volt injekció is a hasamba minden nap, na azt utáltam én is.


Hogy mikor mentem suliba pontosan, arra már nem emlékszem, de még nem másnap, az biztos. Tán 3-4 nappal azután, hogy felrakták a járógipszet.


Ja, először nagyon kényelmetlen érzés, nedves, nyirkos, fáj, meg dörzsöl, tudom, de aztán egész megszoktam, már észre sem vettem szinte, hogy a lábamon van. A lányoknak meg tetszett nagyon a suliban, összerajzolták filccel, meg minden :)

2016. dec. 19. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/66 A kérdező kommentje:

Akkor szerinted holnap még pihentessem a lemenetelt a 4 dikről?

Mert nem akarom hogy még rosszabbá válljon . Holnap már ráálhatok itthon azt tudom mondta gipszelö hogy reggelre megköt a gipsz .

2016. dec. 19. 14:38
 7/66 anonim ***** válasza:
Persze, először csak a lakásban gyakorold a mászkálást, aztán ha már nem fáj meg nem dagad, akkor jöhet a lépcsőzés. Na én abban tök béna voltam először, be kellett gyakorolni, hogy hogy rakom a gipszes, bokában merev lábamat a lépcsőn.
2016. dec. 19. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/66 A kérdező kommentje:
Valahogy csak menni fog maximum fogom a korlátot hamár egy lábon sikerůlt 2x le fel másznom mikor fekvöm volt akkor jároval is csak sikerůl. Akkor még 2-3napot nem megyek ki a házbol meddig fog dagadni? Meg nagyon fájni fog mikor járok rajt?
2016. dec. 19. 14:51
 9/66 anonim ***** válasza:

Hát ezt nem lehet megmondani, minden sérülés más. Lényeg, hogy amíg dagad és fáj, addig ne járkálj rajta. Majd fogod érezni.


Neked is nehéz a gipszed? Nekem nagyon nehéznek tűnt, amikor a lábamon volt.

2016. dec. 19. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/66 A kérdező kommentje:
Igen nagyon nehéz. És tök furcsa érzés valamikor zsibbad valamikor meleget érzek gipsz alatt..
2016. dec. 19. 15:13
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!