Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Másodfokú egési sérülés...

Másodfokú egési sérülés mennyi idő alatt gyógyul meg?

Figyelt kérdés
December 23-án leforráztam tea vízzel a lábfejemet és a bokámat. A sürgősségin elláttak, másnap vissza kellett mennem az egési ambulanciára. Azóta 3 naponta mennem kötés cserére. De úgy érzem nem javul, egész nap pihentetem. Néha viszont muszáj ráállni, akkor borzasztóan fáj, alig tudok menni. Mennyi idő múlva lesz már jobb? Akinek már volt hasonló ossza meg velem a tapasztalatait
2016. dec. 29. 14:12
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Szerintem túlzott az orvos. Nekem a bokámon (ott is vékony a bőr) max 3 hét alatt eltűnt a seb, bár tény, hogy egy részén megmaradt a nyoma és az már örökre ott lesz, de engem nem zavar.

Mondjuk szerintem idén nyáron mindenképp vigyáznod kell, hogy ne nagyon érje napsugárzás mert valószínűleg még érzékenyebb lesz 2 hónap múlva ott a bőröd. De nem hiszem, hogy életed végéig már nem mehetsz strandra.

Jobbulás és kitartás!

2023. ápr. 15. 08:42
 12/13 anonim válasza:
Sajnos ha ki is mennék a strandra, ujjal mutogatni rám mindenki hogy "nézzétek, ott egy égés sérült..." Ráadásul az úszómester is ki fog küldeni, mert azt hiszik, fertőző betegség. Erre nincs szükségem. Szenvedek eleget így is, csak a szart kapom az élettől:(
2023. ápr. 15. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

1-2 év alagg el fog halványulni, inkább fog valamilyen pigmenthibából adódó betegségnek tűnni (ami amúgy nem fertőző), mint "égési sérültnek" vagy "fertőző betegnek"


Nekem a combomon van és nő vagyok, de egyáltalán nem szégyellem emiatt a combom, és sehol senki nem bámulgat miatta... (Inkább bámulják a fenekem, amin semmi hiba nincs :P )

2023. ápr. 15. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!