Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Baleset miatt kártérítés; mi...

Baleset miatt kártérítés; mi a menete, mekkora összegre lehet számítani?

Figyelt kérdés

3 hete volt egy balesetem, elgázoltak a zebrán, az autós volt a hibás egyértelműen.

A bal térdemben szétszakadtak a szalagok, gyakorlatilag járni alig tudok, járógép van rajtam, lehet, hogy operálni is kell, és hát soha nem lesz már teljesen ép a térdem, és még így is hatalmas szerencsém volt, hogy ennyivel megúsztam, mert fékezés nélkül, 50-60al ütött el a szemét..(amúgy egy másik embert is elütött, nem csak engem)

(Van még pár egyéb sérülésem is, könyökzúzódás, bordazúzódás, de ezek nem komolyak)

Plusz azóta lelkileg is elég rosszul vagyok, sokszor rémálmodok, nem tudok rendesen aludni, félek közlekedni, pláne ha úttesten kell átmennem, akkor sokszor remegek, légszomjam van, kiver a víz, erősen dobog a szívem.. hozzátenném, hogy egyébként is kezelés alatt állok pánikbeteség, szorongás miatt, de már jó ideje tünetmentes voltam, a baleset óta viszont megint kínoznak a pánikrohamok, ami miatt egyre nehezebb a munkámat is ellátnom.


A kérdés az, hogy ha kártérítést akarok az autóstól(mármint az ő kötelező biztosítójától), akkor ennek mi a menete, kihez kell fordulnom? Ma leadtam a rendőrségen a zárójelentéseimet, de ott nem tudtak(vagy nem akartak) semmit sem mondani erről..

Ügyvédet fogadjak, vagy mi a teendő? És mekkora összegre számíthatok kb.?



2017. jan. 3. 17:33
 1/2 anonim ***** válasza:
Igen,kell keresni egy erre szakosodott ügyvédet és pert kell indítani.
2017. jan. 3. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
vannak ügyvédek akik kimondottan ilyen ügyekkel foglalkoznak. vedd fel velük a kapcsolatot hátha tudnak segíteni :) egy telefont mindenképpen megér!! [link]
2017. jan. 4. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!