Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Konditermi edzés után térdfájás?

Konditermi edzés után térdfájás?

Figyelt kérdés

Eddig hot iron edzésekre jártam (4 hónapig) és most gondoltam hogy áttérek sima konditermi edzésre. Lábnapot tartottam, csináltam kitörést és guggolást is (más gyakorlatok a gépeken szerintem nem terheli a térdet). Igaz, nagy súllyal, de figyeltem hogy szabályosan csináljam őket.A hot iron edzések során is fájt néha a térdem, de a mai edzés után nagyon érzem, mindkettőben. Azon kívül, hogy odafigyelek a szabályosságra, lehet még valamit tenni annak érdekében hogy ne fájjon?

Előre is köszönöm a válaszokat!



2017. márc. 15. 21:43
 1/4 anonim válasza:
Most jön a sablon szöveg, de orvoshoz kell menni vele. Kitudja mitől fáj, nem játék, főleg konditermi edzésnél!
2017. márc. 15. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az is lehet, hogy nem nyújtottál eleget előtte-utána.
2017. márc. 15. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Mindig szoktam nyújtani/bemelegíteni előtte, majd figyelek arra, hogy még alaposabb legyen.

Már egy ideje gondolkodom azon, hogy el léne mennem orvoshoz, de eddig még nem jött össze. De akkor majd elmegyek!

Köszönöm a válaszokat! :)

2017. márc. 16. 22:25
 4/4 anonim ***** válasza:
utána is kell nyújtani, hogy a terheléstől megrövidült izmok újra kinyúljanak. Ha rövid, feszített állapotban maradnak, akkor nyomást gyakorolhatnak a porcos meg egyéb részekre, és az is tud fájni.
2017. márc. 16. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!