Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Miért fáj a térdem, ha megterh...

Miért fáj a térdem, ha megterhelem?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

Hogyha megterhelem a térdem akkor mindig fájni szokott és "ropogni" (vagy nem tudom, hogy ezt hogy mondják). Sokan azt modják, hogy azért mert még nem szokott hozzá a terheléshez, de én naponta szoktam edzeni és mindig fáj már szerintem legalább 1-2 éve, edzeni nem edzek egy éve csak kb. 3-4 hete.:ll mit csináljak, hogy nem fájjon.?? :)

14/L



2014. febr. 18. 19:27
 1/7 A kérdező kommentje:
Jah, és persze nagyon köszönöm előre is a válaszokat.:))
2014. febr. 18. 19:28
 2/7 anonim válasza:
mit csinálsz a megterhelésen belül??
2014. febr. 18. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
2014. febr. 19. 16:53
 4/7 anonim ***** válasza:

ha ropog és fáj akkor talán nem kellene terhelni. inkább hátonfekvős aerobik amíg meg nem erősödik. sok folyadék folyasztása, kevesebb só, és porc-ízülettámogató kapszula szedése. sőt, valsózínűleg érdemes lenne kötni, szorítózni is. és midnenképp kellene nyújtani, mozgatni terhelés nélkül. gondolom nem elég erős, gyenge az inak feltapadása, régóta nem volt rendesen megmozgatva (a terhelés nem egyenlő vele) és kisebb porcsérülés, pl kopás is lehet, ha előtte sokat terhelted, és van rá hajlamod.


ha komolyabban sportoltál, akár lehet sérülés is amit operálni kell, előbb mindenképp kérd ki egy lehetőleg sportorvos véleményét erről. akik azt mondják hogy fiatalon nem lehet bajod, azoknak ne higgy, sportoló túlerőltetett fiataloknál is előfordulhat.

2014. febr. 19. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a választ.:) egyébként anyukámnak is ropogni szokott a térde, de neki azthiszen nem szokott fájni..:)
2014. febr. 21. 17:15
 6/7 anonim ***** válasza:
az nem ugyanaz. amelyik fáj, azzal probléma van.
2014. febr. 22. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
értem.:)
2014. febr. 23. 10:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!