Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Szerintetek ez lehet gerincsérv?

Szerintetek ez lehet gerincsérv?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Olyan problemaval fordulnek hozzatok, hogy 2014 augusztusaban megemeltem egy nehez szekrenyt, es hogy ne ejtsem el beraktam ala a jobb labam. Ekkor semmit nem ereztem. Azonban ezutan nem sokkal 1-2het mulva elkezdet fajni jobb oldalt a derekam. Ezutan felkerestem egy reumatologust aki rontgent csinaltatott. A leleten semmilyen elteres nem volt lathato. De a fajdalmam megvolt. Ezert 10alkalmas gyogytornat irt elo. Ezek elvegezte utan a fajdalmaim megszuntek, azonban eroltetes hatasara pl ha fociztem egy ket loves utan ugyanugy elojottek, a fajdalom megszunesere tobb honappal is. Probaltam nem eroltetni, eppen ezert nemis fajt azota. Viszont egy hettel ezelott egy kicsit elkezdett fajni es ahogy megtapogattam ket kisebb csomo is erezheto egymas felett. Az egyik csomo sokkal erzekenyebb mint a masik. Illetve zsibbadas is van a jobb labamban, fokent a fenekemben. Jarni tudok gond nelkul, es mozgasra sem faj. Azonban alapbol veve igen. Tudni kell rolam hogy 2014 marciusatol panikbeteg vagyok es a zsibbadas mint tunet jellemzo ram, de a fenekemben erosebb mintha csak psziches lenne. A kerdesem hogy szerintetek ez lehet gerincserv??? Nagyon felek tole. Reumatologushoz 5nap mulva megyek, mindenkeppen arra fogom kerni hogy deritsuk ki hogy ez mi. Koszonom a valaszaitok!



2017. márc. 24. 12:29
 1/2 anonim ***** válasza:

Sanszos, hogy az vagy majdnem az. A hátizmok megerősítése rendszeres sporttal sokaknak eltüntetni.


nem ész nélkül, mert ha fáj gyakorlat közben, akkor abbahagyni azonnal. De sokaknak a kettlebell rendberakta.

2017. márc. 24. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Lehet porckorongsérv, lehet porckorong degeneráció, amikor csak ellaposodik a porckorong, de lehet az is, hogy a kilépő ideg irritálódik vagy csípődik/gyullad be. Ha röntgen nem mutat ki semmit, akkor érdemes MRI-re menni mindenképpen. Félni meg ne félj tőle, nekem van egy lapos porckorongom a derekamban és egy sérv a nyakamban, nekem is volt, hogy zsibbadt a kezemen az ujjam pl. (néha ma is előfordul), megfelelő gyógytorna sokat segít, de ne attól a tizenvalahány alkalomtól várd a csodát, mert utána otthon is kell végezned a neked hasznos gyakorlatokat.

Ha reumatológusnál nem jutsz előre, érdemes lehet a zsibbadásos tünetekkel neurológushoz fordulni. Engem is az küldött el MRI-re, a reumatológus után csak egy a tüneteket nem magyarázó röntgenleletem lett.

2017. márc. 24. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!