Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Ha a bokámra ráesett egy nagy...

Ha a bokámra ráesett egy nagy bútorlap, eltörhetett ettől?

Figyelt kérdés

Vagy letörhet ilyenkor a boka csúcsából egy darab?


Bútorokat pakoltunk és egy könyvespolc kizuhant, pont élen találta a bokámat, amely csupaszon volt (rövidnadrágban voltam, zokni nélkül). Szépen feldagadt és nagyon fáj. Ez kb. délben volt. Érdemes ezzel orvoshoz menni? Feleslegesen nem szeretnék fél napot az ügyeleten tölteni. Elég, ha vizes borogatást rakok rá? És esetleg milyen kenőccsel érdemes kezelni?

Vagy akár el is törhetett? Kissé tanácstalan vagyok. Valaki jár már esetleg hasonlóan? :)



2017. ápr. 15. 18:41
 1/3 anonim válasza:

Lehet, csak zúzódás.

De mindenképp látogass meg egy orvost és ne halogasd tovább, nehogy rosszabb legyen!

2017. ápr. 15. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
47%

Ja, és elég, ha felhívod az orvosi ügyeletet és az éppen ügyeleten lévő háziorvos lemegy hozzátok és megmutatod neki a sérülést.

1-es voltam.

2017. ápr. 15. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem ha tudod terhelni, akkor inkább polcold fel, jegeld, ne mászkálj annyit és kedden menj el orvoshoz.

Ha úgy érzed, hogy nem olyan vészes, akkor feleslegesen csücsülsz az ügyeleten 6-8 órát, hogy aztán ott is megmondják, hogy jegeld majd. Keddig még akkor sem tudsz semmi rosszat csinálni, ha el van törve, csak tényleg figyelj oda rá, hogy ne terheld nagyon.

2017. ápr. 16. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!