Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Ez hanyas fokozatú égési sérülés?

Ez hanyas fokozatú égési sérülés?

Figyelt kérdés
Ráraktam véletlenül az ujjamat az indukciós főzőlapra úgy, hogy még teljesen forró volt. Azóta ezen a felületen, az ujjbegyemen zsibbadást érzek. Ha jól tudom, ez azt jelenti, hogy az idegmirigyek is károsodtak, vagyis 3. tipusú. Szerintetek forduljak orvoshoz? Már hűtöttem hideg vízzel percekig.

2017. ápr. 19. 14:18
 1/6 anonim ***** válasza:

Van seb? Hólyag?

Ha nincs, akkor valószínűleg nem komoly.

Kis felület, csak egy pillanatig ért oda. Én is megégettem már magam sokszor pl. edényekkel. Csak egy kis bőrpír lett és persze kicsit fájt. De pár óra múlva már el is múlt.

2017. ápr. 19. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Egy kicsit behólyagosodott. Fájdalmat pedig a hűtés után éreztem pár másodpercig, aztán elmúlt és a zsibbadás váltotta fel.
2017. ápr. 19. 14:33
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Még mindig jobban jártál mint én anno. :)


Amikor leültem amerikai focimeccset nézni 4 doboz 8.3%-os sör és egy mirelit pizza társaságában.

Előtte nem ittam ilyen erős sört szóval naná, hogy egyből 4-el kell kezdeni :)


A meccsre nem emlékszem meg úgy kb. semmire csak arra, hogy reggel keltem fel és iszonyatosan fájt a kezem és akkor nézem, hogy az ujjaimon meg a karomon rajta van a tűzhely rácsának a nyoma :D

2017. ápr. 19. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha hólyagos, akkor 2-es, 3-as már elég ronda, mély sebek.

Az ujjad vége nem lehet nagy égés, ezzel felesleges orvoshoz menni. Tegyél rá egy steril ragtapaszt, hogy ne pukkadjon ki a hólyag, ne fertőződjön el a seb. Nekem múltrkor forró olaj égett a kezemre, 3 helyen volt elég nagy hólyag és seb, 1 hét alatt teljesen rendbejött.

2017. ápr. 19. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Másodfokú égési sérülésed van. A legfontosabbat már megtetted azzal, hogy hűtötted percekig. Ha gondolod, ragaszd le valami jól szellőző sebtapasszal.


A harmadfokú égési sérülés esetén az izmok és idegek égnek el, pont ezért az fájdalmatlan.

2017. ápr. 19. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm a válaszokat.
2017. ápr. 19. 22:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!