Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Levehetem a sebemről az orvos...

Levehetem a sebemről az orvos által rátett kötést?

Figyelt kérdés

Múlt héten pénteken (8 napja) szereztem egy metszett sebet egy ujjamon, 3 napig a vérzés csillapíthatatlansága miatt nyomókötés tett rá az orvos. Viszont azóta voltam 2x kötéscserén, ás már 5 napja csak sima kötés van rajta. A sebszéleket egyébként tapaszokkal húzták össze, szerencsére nem kellett varrni.


A tapaszokat még nem vették le (6 nap múlva kell megint visszamennem), felette van egy gézlap, majd az egész újjamra egy ilyen háló van ráhúzva. Így néz ki jelenleg a kötésem.


Viszont nekem ma lesz egy fellépésem (tánc), és így nem szeretnék színpadra állni. Arra gondoltam, hogy a hálót leveszem róla, a gézt rajta hagyom és bőrszínű sebtapasszal rögzítem, hogy mégse legyen már kétszer akkora és fehér az az ujjam. Aztán a fellépés után cserélek rajta gézt és a hálót is visszateszem.


Szerintetek ez így jó vagy nem kéne leszednem a kötést?


8 napos sebről van szó..


Köszönöm a válaszokat!


2017. nov. 25. 17:13
 1/10 A kérdező kommentje:
Bocsánat a pár elgépelésért
2017. nov. 25. 17:15
 2/10 A kérdező kommentje:

*nyomókötést

*és

*ujjamra

2017. nov. 25. 17:17
 3/10 anonim ***** válasza:
Ha le is szeded a bumszli kotest, legalabb egy gumiujjat huzzal ra a biztonsag kedveert (az olyan borszinu)
2017. nov. 25. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
2017. nov. 25. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

A lényeg, hogy a közvetlenül seben levő kötés maradjon a helyén és ne sérüljön.

A gumiujjat nem javaslom, mert ha táncfellépésed lesz, akkor nyilván megizzadsz, és így csak be fog alá pállni a sebed, illetve annak egyébként is csak akkor van értelme, ha nem akarod, hogy víz érje a kötést. Gondolom tánc alatt nem vizibalettet értesz :)

Sok sikert a fellépéshez!

2017. nov. 25. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Hát jónak tűnik de óvatosan lengesd vagy ne fogj rá erősen a partnerre mert kijössz a ritmusból.:) Főleg a lengetésnél tud a vér beleszaladni arra gondolok. szóval figyelj rá!!
2017. nov. 25. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Egy tanceloadas nem olyan hosszu, hogy bepalljon egy gumiujj ... ala lehet rakni egy vekony gezlap darabot es meg kisebb az esely, hogy beparasodjon.

Gondolom azert van olyan fizikai allapotod, hogy nem szakad rolad a viz egy eloadas alatt? :)


Sok sikert az eloadashpz!

2017. nov. 25. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A lapon amit kaptál a terápiához mi van oda írva? Van olyan oda írva hogy steri-strip? Ez nem tartozik a kérdésedhez ne haragudj
2017. nov. 27. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Utolsóra vegyél egy rudat és tekeregj rajta, ha lány vagy, pláne ha már így felhoztad.
2017. nov. 27. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Sötét vagy mint az éjszaka fiam..
2017. dec. 18. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!