Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Vannak itt olyanok akiknek...

Vannak itt olyanok akiknek fiatalon abba kellett hagynia a sportot amit űzött? Hogy dolgoztátok fel?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok, focizom. Hónapok óta egy sérüléssel küszködöm, és ma kiderült, nem biztos hogy folytathatom. Nagyon le vagyok törve, a sport az életem, volt az életem. Akik hasonlót cipőben járnak/jártak hogy dolgozták fel? Ilyenkor automatikus az elzüllés, főleg aki hajlamos rá? Mert én csak erre tudok gondolni..

2018. jan. 12. 21:02
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Versenyszerűen úsztam, és szinkronúsztam. Álmom volt, hogy bekerülök az olimpiai csapatba. Olyan 2-3 éves korom óta vittek uszodába, így elmondhatom, hogy az életem a medence mellett telt. 16 évesen verseny közben majdnem megfulladtam. Sajnos egyik pillanatról a másikra, pont verseny közben kaptam egy súlyos asztmás rohamot. Diagnózis: Súlyos asztmatikus allergiám. Innentől kezdve nem tudtam versenyszerűen sem úszni, sem szinkronúszni. Vége lett. Sokáig el voltam keseredve, mert azt hittem többé nem mehetek vízbe. Gyógyszerekkel enyhült, de nem múlt el az asztmám. Mivel nem vagyok képes végig úszni a medencét, így a verseny kiesett, ma már csak hobbiból járok úszni. Szinkronúszást végleg abba kellett hagynom. Rájöttem, hogy bár olimpikon már sosem leszek, de hobbiból még úszhatok, sportolhatok. Nem züllöttem el, mert találtam más sportot amit megszerettem, és most úszás mellett azt is csinálom.

Jó tanács:

Focizz hobbiból, de keress más sportot ami tetszik.

2018. jan. 12. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Egy rendszeres sportolóval a legrosszabb ami történthet, ha még fiatalon abba kell hagynia a sportjat. Én hülye voltam, egy nő miatt hagytam abba, most pedig kézzel lábbal másznék vissza a focipályára, de mar nincs rá lehetőségem. A sérülésed gondolom eleg kemény, de attol még hobbi szinten finoman, vigyázva az egeszségedre mindenképpen folytas a barátaiddal, jáej ki meccsekre, tvbe, mehet a fifa! ;) :D Semmi képpen ne hagyd abba a focit, mert ha elzülleni nem is fogsz, de nagyon hianyozni fog az eletedből, nem találod majd a helyes stb. Egy csapatsportról van szó, ahol a csapatoddal együtt kűzdessz jóban rosszban, sárba fagyba! Nekem ez az ami a legjobban hianyzik! Ja, es nem utolsó sorban a sport az nevel, es oktat!
2018. jan. 12. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!