Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Kificamodott térd helyrejöhet...

Kificamodott térd helyrejöhet teljesen?

Figyelt kérdés
Azt mondják,hogy térdficam után már soha nem lesz olyan,mint volt.Utána sokkal könnyebben kiugrik.Valaki emiatt hagyja abba a sportást is.Régebben nekem is volt egy térdficamom.3 hétig gipszben volt,utána ráállni alig bírtam.De azóta eltelt pár év.Elkezdtem edzeni és hetente többször is guggolok nehéz súlyokkal.Mármint magamhoz képest nehéz súllyal.A legtöbb eddig 150kg-ba 5 ismétlés volt,ez is térdbandázs nélkül.Ha ezt bírja,akkor helyre kellett neki jönnie,nem?

2018. jan. 20. 12:45
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem. A kötőszövetek nem gumiól vannak, bár vannak bennük rugalmas rostok is, de alapvetően nem erre lettek felépítve. Minden ilyen izületi trauma nyoma valamelyes megmarad, tágabb lesz az izületi tok.
2018. jan. 20. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
De így is lehet rendesen guggolni?
2018. jan. 21. 12:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!