Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Mennyi idő alatt lehet felépül...

DOBOS10 kérdése:

Mennyi idő alatt lehet felépülni egy fotball által történő térd zúzódásból? Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Kb 1 és fél hónapja történt,az orvos az elején 4 hetet mondtt majd mikor visszamentem azt mondta higy a szalagok ugymond összementek és ezeket kellem nyujtani azt mondta 2 hét és jo lesz de mikor 2 hét szalagnyujtás(torna) utan megprobáltam labdába rugni akkor erössen beleszurt a térd hajlatomba

2018. márc. 31. 14:59
 1/1 anonim ***** válasza:

Érdemes elmennem másik orvoshoz, vagy megint visszamenni, és ott rákérdezni, hogy miket tehetsz még. Térdsérülésnél ami fontos, hogy nagyon türelmesnek kell lenned. Nem fog egyik napról a másikra meggógyulni, és ha erőlteted, nagyobb kárt is tehetsz.

Gyógytornát szerintem mindenképp folytatsd, azzal megelőzés szempontjából is csak jót tehetsz magadnak. Esetleg fizioterápia felé érdemes lenne elnézned, de ezt beszéld meg orvossal mindenképp.

Lehet, hogy mlnincs nagy baj, csak lassan regenerálódik. Lehet, hogy esetleg van más is, az orvosodnak kell eldöntenie fizikális vizsgálat után, hogy szeretne-e pl. MRI-t az ízületről. Sokszor a fizikális vizsgálat is elég, ezt egy ortopéd szakorvos el tudja dönteni.

Sok sikert! 20/L

2018. ápr. 1. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!